reklama

Dostavba hotela Holiday Inn začne možno na jar

holiday_inn1Na jeseň roku 2007 započala výstavba štvorhviezdičkového hotela Holiday Inn v centre Trnavy na Hornopotočnej ulici medzi Gym­náziom Jána Hollého a Trnavskou univerzitou.
Investorom projektu bola pôvodne piešťanská spoločnosť BK Group, ktorá od mesta a súkromných vlastníkov kúpila začiatkom roku 2005 približne 2200 metrov štvorcových pozemkov. Plány investora predpokladali s otvorením nového hotela so 107 izbami, konferenčnou sálou či reštauráciou v celkovom investičnom náklade asi 9 mi­liónov eur (270 mil. Sk) na konci roku 2008. Súčasný stav má však od dokončenia ďaleko. Práce na výstavbe hotela Holiday Inn sa zastavili už asi pred ôsmimi mesiacmi.
Podľa našich zistení pre nedostatok financií spoločnosti, ktorá projekt od firmy BK Group odkúpila, ale s financovaním stavebných prác si veľkú námahu nedávala.
“Začiatok výstavby hotela v hodnote asi 70 miliónov korún platila formou medzi­úveru firma BK Group. Nový investor sa však s platením výstavby neponáhľal, nezaplatil dlžné peniaze a práce sa preto logicky zastavili,” zjednodušene popisuje problémy, ktoré nastali, náš zdroj.
Podľa informácií, ktoré máme k dispozícii, je dokončenie 4 – hviez­dičkového hotela Holiday Inn v Trnave veľmi reálne a už v súčasnosti sa pripravuje dokončenie budovy po projekčnej stránke.  Novým investorom projektu by mala byť spoločnosť, ktorá prevádzkuje rovnako štvorhviezdič­kový hotel Holiday Inn v Žiline. V súčasnosti majú prebiehať isté zmeny v pôvodnej projektovej dokumentácii a následne po ich dokončení – odhadom koncom janých mesiacov – možno predpo­kladať s pokračovaním stavebných prác na výstavbe trnavského Holiday Inn.

Ulož ako PDF
Napísal 13. februára 2009 0:25. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.