reklama

V Červeníku odhalili výrobňu marihuany

konope-cervenikZdá sa, že rastline konope, z ktorej sa vyrába marihuana, sa na Trnavskej tabuli darí rovnako dobre ako obiliu či iným plo­dinám. Možno tak konštatovať aspoň z počtu policajných zvodiek, ktoré ohlasujú úspešné zásahy proti nelegálnym pestovateľom tejto drogy.  Len v tomto roku zaznamenala tr­nav­ská polícia tri akcie po­čas ktorých zaistila stovky rastlín a sa­deníc.
Naposledy dostali “do smútku” producentov marihuany v Červeníku: “Trnavskí kriminalisti vykkonopeonali v utorok 9. marca večer po operatívnom rozpracovaní domovú prehliadku. V rodinnom dome v Červeníku  našli vnútorné zariadenie prerobené na pestovanie marihuany. V dome zaistili približne 230 ks sadeníc a 3 ks rastlín vysokých asi jeden meter, ktoré boli v štádiu zrelosti. Polícia pokračovala na druhý deň  v zaisťovaní rastlín a tie budú podrobené expertíznemu skúmaniu. Až tam znalci zistia, aký majú obsah účinnej látky THC a koľko dávok by sa z nich dalo vyrobiť,” poznamenal Ľuboš Homola z oddelenia komunikácie a prevencie KR PZ v Trnave. Polícia počas akcie zadržala podozrivého 24 – ročného mladíka z Trnavy v neďalekom motoreste. V súčasnosti je umiestnený v cele policajného zaistenia. Za drogovú trestnú činnosť v takomto rozsahu môže páchateľovi hroziť až 15 ročné väzenie.

Foto: KR PZ v Trnave

Ulož ako PDF
Napísal 12. marca 2009 17:14. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.