reklama

Trnavský útulok na Orešianskej ceste je v kríze, potrebuje pomoc

utulokZdruženie na ochranu zvierat (ZOZ) Trnava prevádzkuje od novembra 2004 na Orešianskej ceste útulok pre opustené zvieratá. Združenie je neziskovou a dobrovoľnou organizáciou, ktorá je odkázaná na pomoc dobrodincov. Tí pomáhajú po finančnej stránke, najčastejšie vo forme darovaných 2% z daní, ale aj prostredníctvom materiálnej pomoci. Koniec zimy znamená pre ZOZ a opustené zvieratá umiestnené v útulku kritický čas. Drvivú väčšinu finančných prostriedkov odčerpali v zimných mesiacoch antibiotiká a infúzie pre chorých štvornohých zverencov, choroby a takmer nekonečná zima poznačili mnoho zvierat.
Časť prostriedkov od sponzorov a darcov dvoch percent počas dlhej zimy vyčerpali aj dodatočné náklady na vykurovanie. Obavy z ďalších nákladov prináša so sebou už tradične aj jarné obdobie nových vrhov.
Dobrovoľní členovia ZOZ, ako aj mnohí ochotní spolupracovníci z útulku, v kútiku duše veria, že sa nájde dostatok ľudí dobrej vôle, ktorým nie je ľahostajný osud odložených psíkov z útulku a poukážu aj v tomto roku 2% zo svojich daní na účet ZOZ v Trnave. Združenie rovnako pevne verí, že sa im podarí získať vyšší mesačný príspevok na činnosť od mesta Trnava. Dodnes platná suma bola stanovená pri založení útulku, kedy sa tu nachádzalo asi 40 psíkov. Dnes sa tlačí v útulku 100 až 120 zvierat. Nehovoriac o tom, že po štvorročnom prevádzkovaní je nutné vyčleniť finančné prostriedky na opravy kotercov a podobne.
Členovia ZOZ zdôrazňujú, že ich cieľom nie je len apaticky a bezmocne čakať na príspevky a dary od dobrovoľníkov či samosprávy, ale sami sa snažia aktívne hľadať sponzorov. Dobrým príkladom toho je vlaňajšia výstavba nových priestorov pre choré psíky, zvieratá po operačných zákro­koch a najmä šteňiat, ktorú ZOZ vybudovalo len z pro­s­triedkov od spon­zorov. Aj touto formou ZOZ ochot­ným prispie­va­te­ľom ďakuje.
Počas viac ako štyroch rokov fungovania útulku na Orešianskej ceste prichýlilo zariadenie viac ako 1707 chorých, nechcených, utýraných a túlavých zvierat, z nich cez 1602 našlo vďaka útulku nový domov. Jeden psík sa zdrží priemerne v útulku maximálne dva mesiace. Sú len tri prípady, ktoré sú v azyle dlhšie ako tri roky. Psy odchádzajú z útulku sterilizovaní, čím sa zabraňuje reprodukcii a vďaka tomu sa znižuje počet túlavých psov v uliciach mesta.
Vopred ďakujeme za poukázané 2% z vašich daní. Vítané budú aj psie konzervy, granule, ryža, cestoviny a mäso. Vhod prídu aj pracie prášky.
Údaje ZOZ: č. účtu: 10073-3912080/4900 Istrobanka ,verejná zbierka je povolená OÚ v Trnave. Kontaktná adresa: Združenie na ochranu zvierat ZOZ, Orešianska 1, 91700 Trnava. Telefonický kontakt: 0903 450 832, www.trnava.utulok.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 22. marca 2009 9:14. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.