reklama

Práce na Trstínskej pocítili najviac Krupanci

trstinska-cukrova_wVýstavba kruhovej križovatky ulíc Trstínska – Ružindolská – Cukrová začala v polovici marca. Náročný a dlho pripravovaný projekt prináša so sebou aj predpokla­dané obmedzenia. Cestný ťah Hospodárska – Trstínska v oboch smeroch riadi svetelná signalizácia, dôsledkom čoho na úseku vznikajú dlhé kolóny. Z Ružindolskej ulice na Trstínsku autá vjazd povolený nemajú.
Dopravné obmedzenia vyvolané výstavbou dvojpruhovej kruhovej križovatky na Trstínskej ulici v Trnave azda najviac pocítili obyvatelia obcí Horná a Dolná Krupá. Práve tadiaľ totiž vedie obchádz­ková trasa pre tranzitnú dopravu.
Starostovia oboch obcí svorne poukazujú na úzke cesty tretej triedy vedúce cez ich dediny, ktoré boli už pred zavedením obchádzky vo veľmi zlom stave. Počas asi päť mesiacov trvajúcej výluky tranzitu z Trstínskej budú cesty vyžadovať kompletnú rekonštrukciu. Úrady sa bránia tvrdením, že inú trasu ako práve cez Dolnú a Hornú Krupú zvoliť nemohli. Už na jeseň tohto roku sľubujú aj rekonštrukciu komunikácií v oboch obciach. cukrova-wTranzitná doprava sa v smere od Trstína pripája v Trnave na novovybudovaný obchvat na Špačinskej ceste. Výstavba kruhovej križovatky má trvať do 31. augusta 2009 a vyžiada si investičné náklady z rozpočtu mesta Trnava vo výške 2,3  milióna eur (70 mil. Sk).
“Polícia prosí motoristov o zvýšenie opatrnosti, rešpektovanie pokynov polície a cestárov v úseku Trstínskej ulice. Odporúčame vodičom tranzitnej dopravy, aby sa podľa možností danému úseku vyhli,” vyzýva krajská policajná hovorkyňa Martina Kreda­tusová. Súčasťou investície je aj sprejazdnenie Cukrovej ulice od Trstínskej prostredníctvom vybudovania nového mosta cez Trnávku.
Zbúranie úzkej lávky cez potok, ktorú nahradí most pre motorové vozidlá, bolo na programe v minulých dňoch, kedy most po kusoch rozobrali a dnes z neho zostali už len ruiny.

Ulož ako PDF
Napísal 23. marca 2009 23:38. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.