reklama

Nehoda poľského kamióna paralyzovala diaľnicu D1

d1V stredu 15. apríla o 05,38 hod. bola na Operačné stredisko KR HaZZ v Trnave nahlásená dopravná nehoda na 36,5 km diaľnice D1 v smere z Trnavy do Bratislavy kde sa prevrátil kamión z Poľskej republiky.
“Na miesto nehody bola vyslaná jednotka z OR HaZZ v Trnave so zásahovým vozidlom MB – Vario a traja príslušníci. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že prišlo k prevráteniu kamiónu, do ktorého následne narazilo osobné motorové vozidlo. Prevrátený kamión a jeho obsah úplne znemožňujú pohyb vozidiel na diaľnici v smere z Bratislavy do Trnavy, ktorá je v čase písania tejto správy uzavretá a čiastočne z Trnavy do Bratislavy. Príslušníci HaZZ na mieste nehody poskytli prvú predlekársku pomoc ľahko zranenému vodičovi kamióna a po príchode RZP bol odovzdaný lekárovi na ďalšie ošetrenie,” uviedol k nehode, ktorá na niekoľko hodín pa­ralyzovala nielen dopravu na diaľnici D-1, ale aj na starej Bratislavskej ceste medzi Sencom a Bratislavou či v Pezinku a okolí,  hovorca HaZZ v Trnave Ivan Peťko. Hasiči ďalej zabezpečili obe vozidlá proti úniku prevádzkových kvapalín a proti vzniku požiaru odpojením akumulátorov a posypali vozovku absorpčným materiálom.
V dlhočiznej kolóne na diaľnici D-1, ako sa stalo na Slovensku “dobrým” zvykom, sa našlo opäť množstvo vodičov bez chrbtovej kosti, ktorí neváhali a pustili sa do predbiehania stojacich áut cez pravý odstavný pruh, určený pre záchranné zložky, či dokonca našli sa aj “frajeri”, tlačiaci sa pred ostatné autá uviaznuté v kolóne cez ľavý zatrávnený pás pri stredových zvodidlách.
Na ilustráciu obrázok predbiehania v pravom odstavnom pruhu zo servera natankuj.sme.sk, ktorý redakcii poslal jeden z vodičov uviaznutých v zápche zapríčinenej nehodou poľského kamióna.

Foto: natankuj.sme.sk

Ulož ako PDF
Napísal 17. apríla 2009 1:10. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.