reklama

Trnava čaká na obchvat viac ako 30 rokov, následky nečinnosti pociťujeme dnes

tamaskovicova2Práce na výstavbe kruhovej križovatky Trstínska – Ružindolská – Cukrová, ktoré majú trvať od polovice marca až do konca augusta 2009, negatívne ovplyvňujú dopravnú situáciu nielen v Trnave, najmä v lokalite Špíglsálu či časti Prednádražia, ale aj v obciach Dolná a Horná Krupá. Práve tadiaľ totiž vedie odklonená trasa tranzitnej dopravy.
Trnavčania aj tranzitujúci vodiči tak naplno pociťujú absenciu severovýchodného obchvatu mesta. Spustenie prvej časti obchvatu do prevádzky medzi Bučianskou a Špačinskou cestou situáciu v uliciach Trnavy po­zitívnym smerom zatiaľ neprinieslo. Ani nemalo prečo.
Ďalšie etapy obchvatu, investorom ktorých je štát, budú dokončené až o pár rokov. Kým sa však Slovenskej správe ciest niekoľkokilometrový obchvat podarí dokončiť v celej dĺžke až po výpadovku v smere na Senicu, pokojne môžeme čakať, že v nekonečných kolónach trnavských ciest začnú na následky srdcových príhod umierať menej zdatní jedinci. Znie to až neskutočne, ale hádam štvorkilometrový úsek cesty, naprojektovaný snáď ešte koncom sedemdesiatych rokov minu­lého storočia, nie je dodnes postavený.

Tak ma napadá, či by nebolo rozumnejšie vycapiť na nástenku niekde v pivnici ministerstva dopravy, najlepšie kdesi vedľa elektrickej rozvodnej skri­ne na mínus druhom podlaží podmienky verejného tendra na dostavbu trnavského obchvatu – a nech to šľak trafí – hoci aj za päťnásobok štandardnej ceny.  Do dvoch rokov by nám ho iste nejaká “spria­telená” firma vedela postaviť a všetci by boli spokoj­ní…

Druhým rozpracovaným úsekom, ktorý bude až do konca septembra 2009 tamaskovicova1obmedzovať dopravu, je výstavba dlhoočakávanej kruhovej križovatky Nitrianska – Tamaš­ko­vičova – Sladov­nícka V minulých dňoch začala prekládka inžinierskych sietí na odbočení z Nitrianskej smerom na Sladovnícku – predpokladá sa usmernenie dopravy z mesta do vetvy, ktorou sa do mesta vchádza z Tamaškovičovej.
Od 21. 4. do 30. 9. 2009 bude prebiehať etapa realizácie samotnej okružnej križovatky. V tejto súvislosti bude uzatvorená Tamaškovičova od križovatky s Bulharskou a Nitrianska v smere na Tamaškovičovú. V priestore pod mostom na Sladovníckej bude doprava usmernená vo vetve Sladovnícka – Nitrianska pre obojsmernú premávku.
V rovnakom termíne bude uzavretá aj časť ulíc Šípova a Stredná (50 m na začiatku Šípovej ulicie od Nitrianskej cesty a 20 m na začiatku Strednej ulici od Tamaškovičovej). Počas prác bude zabezpečený vstup do administratívnej budovy na Tamaškovičovej, ktorá má vstup zo Strednej ulice. Tak isto bude umožnený vstup na stavenisko vozidlám zásobujúcim Fakultnú nemocnicu cez zadný vstup, v nevyhnutnom prípade aj vozidlám sanitiek a Hasičského a záchranného zboru.

Ulož ako PDF
Napísal 17. apríla 2009 1:29. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.