reklama

Na Kopánke pribudli nové jednosmerky, zmenilo sa aj značenie hlavnej cesty

cukrova-hajdoczyho-bNa jeseň minulého roka avizované zmeny v riešení dopravy na Kopánke sú niekoľko dní realitou.
Križovatka ulíc Cukrová – Hajdóczyho je riešená tak, že hlavnou cestou je Cukrová v smere na Hajdóczyho a Slnečnú. Z via­cerých úzkych uličiek na Kopánke budú jednosmerky.
“Doprava v smere od Kalvárie častejšie smeruje na Slnečnú ulicu doľava, preto sme pristúpili k tejto zmene. Naviac, z niektorých ulíc v tejto lokalite, ako sú napríklad cukrova-hajdoczyho-aPažitná, Jánošíkova či Lovecká sa stanú jednosmerky,” uviedol Pavol Tomašovič z trnavskej radnice.
Pre zavedenie jednosmerne prejazdných ulíc sa mesto rozhodlo na jednej strane pre upokojenie dopravy v úzkych uličkách zástavby rodinných domov, ale aj pre zvýšenie bezpečnosti.
“V uličkách parkujú autá na oboch stranách vozovky, čo pri oboj­smernej premávke často spôsobovalo vznik nebezpečných a kolíznych situácií. Inštalovaním zákazových značiek v niektorých uliciach týmto problémom predídeme,” vysvetlil Tomašovič.

Ulož ako PDF
Napísal 26. apríla 2009 23:47. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Kopánke pribudli nové jednosmerky, zmenilo sa aj značenie hlavnej cesty”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.