reklama

Na Hlinách budú nové parkovacie miesta a kruhovka

hliny2Prvá etapa výstavby nových parkovacích miest, v rámci ktorej plánuje mesto prebudovať chodníky, komunikácie a parkovacie plochy v priestoroch sídliska Na hlinách, má stavebné povolenie.
Najmladšie trnavské sídlisko, ktoré sa borí s totálnym nedostatkom parkovacích miest, tak získa v prvej etape bezmála päť desiatok nových parkovacích státí.
V lete minulého roku zverejnilo mesto Trnava podklady pre územné konanie projektu reorganizácie verejných priestranstiev Na hlinách. Sídlisko sužované absolútnym nedostatkom parkovania by malo získať v prvej fáze 46 nových parkovacích miest.
Podľa údajov zo stavebného povolenia v tomto roku dôjde k prestavbe uličného priestoru pred bytovými domami č. 16 – 20 a 34 – 39. V rámci tzv. sektoru A bude súčasná dvojpruhová komunikácia s obojstranným parkovacím pásom prebudovaná na dva jednopruhové protismerné jazdné pruhy s obojstrannými parkovacími pásmi pri každom pruhu.
Chodníky pre peších v šírke 2,5 metra budú v rámci rekonštrukcie presunuté bližšie ku vchodom. Jazdné pruhy budú široké 4,3 metra, parkovacie pásy zrealizujú  šikmo v uhle 75° s umiestnením medzi  chodníky a jazdné pruhy. Ďalšie parkovacie pásy pod uhlom 45° umiestnia medzi jazdné pruhy.
Súčasťou rekonštrukcie verejných priestorov Na hlinách bude aj výstavba menšej kruhovej križovatky so 7-metrovým stredovým ostrovčekom. Vonkajší priemer križovatky bude 19 metrov.
Po ukončení stavebných prác bude v tomto sektore celkom 107 parkovacích miest.  Vybudované budú aj tri nové kontajneriská, sadové úpravy, bezbariérová úprava chodníkov, nové verejné osvetlenie a odvodnenie spevnených plôch. V mestskom rozpočte je pre investície Na hlinách vyčlenených na rok 2009 330-tisíc eur.
V sektore B pred domom č.31 plánuje mesto v ďalšej fáze postaviť ďalších 16 parkovacích miest.

Ulož ako PDF
Napísal 22. mája 2009 0:36. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.