reklama

Na Coburgovej horelo, pre hasičov žiadne prekvapenie

coburgova1aV sobotu popoludní zasadal v Trnave krízový štáb. Stalo sa tak pre požiar nájomného bytového domu, ktorý vypukol v v sobotu 8. augusta na Coburgovej ulici v Trnave. Bez strechy nad hlavou sa ocitlo približne 140 ľudí. Väčšina z nich prišla aj o peniaze, doklady či osobné veci.
Na Coburgovej ulici horel od sobotného skorého rána mestský bytový dom najnižšej kategórie, ktorý obývali najmenej prispôsobiví obyvatelia mesta. Požiar hasilo celé dopoludnie asi dvadsať hasičov. Oheň si vyžiadal len drobné zranenia spôsobené šokom či nadýchaním štipľavého dymu a materiálne škody.
“Evakuovaných bolo viac ako 211 ľudí, 132 z nich prišlo dočasne o strechu nad hlavou. S pomocou Multifunk­čného práporu z Hlohovca im mesto zabezpečilo dočasné prístrešie v trinástich vojenských stanoch, rovnako aj jedno teplé jedlo denne či pitnú vodu,” uviedol tlačový tajomník mesta Trnava Pavol Tomašovič.
V priebehu celého týždňa mesto zabezpečovalo odpratávanie ruín zo strechy a podkrovných bytov, ktoré boli požiarom najviac poškodené. “Dom nie je zo statického hľadiska nijako vážne poškodený, po drobnej rekonštrukcii budú byty už v priebehu najbližších dní znovu obývateľné. coburgova2aŠtyri byty v podkroví plameň zničil úplne, tam s re­kon­štrukciou za­tiaľ neuvažujeme,” podotkol Tomašovič.
Už koncom tohto pracovného týždňa opustili provizórne ubytovanie v stanoch prví nájomníci, do konca týždňa by mali stany z Co­bur­govej zmiznúť úplne.
“Udalosť zasiahla celkom 32 rodín, z nich len sedem platí nájomné. Viaceré rodiny sú v exekúcii, neplatia nájomné, majú problémy  so susedským spolunažívaním, s mnohými sa mesto súdi už niekoľko rokov. Postihnu­tý dom funguje v štatúte prístrešku, nič nižšie už nejes­tvuje.
coburgova-ludia-aMesto nebude ni­ko­mu z nich zabezpečovať nové byty, kto sa nebude môcť vrátiť do tohto domu, pôjde do ubytovne pre bez­­­domovcov,”
zdô­raznil tlačový tajomník. Ako pripomenul, základnú hygiena a pokoj v lokalite pomáhajú zabez­pečovať aj pracovníci komunitného centra. Špeciálne okrsky tu vytvorila mestská a štátna polícia.
Podľa údajov trnavských hasičov na Coburgovej ulici, v lokalite obývanej Rómami, nie sú výjazdy k požiarom ničím výnimočným. Štatistiky hovoria, že v tomto roku každý štvrtý požiar v Trnave likvidujú práve v gete na Coburgovej.

Ulož ako PDF
Napísal 14. augusta 2009 23:55. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.