reklama

Skvalitňovanie života na sídliskách bude trvať dlhšie ako sa predpokladalo

prednadrazie1aPlánované investície vo výške stoviek tisíc eur do skvalitnenia verejných priestranstiev na trnavských sídliskách Prednádražie a Linčianska sa pre rapídne znížené príjmy mestskej pokladnice presunú na ďalšie roky. Pre Trnava Dnes to potvrdil tlačový tajomník mesta Pavol Tomašovič.
“Predpokladali sme, že humanizáciu verejných priestranstiev na týchto dvoch sídliskách zrealizujeme v priebehu možno dvoch či troch rokov. V súčasnej ekono­mickej situácii však predpokladáme, že pôvodné časové zámery sa mi­nimálne zdvojnásobia,” odhaduje.
Takzvaná humanizácia sídlisk a medzipanelákových prednadrazie2apriestranstiev sa mala dotýkať pomerne širokého spektra vylepšení životných podmienok na trnavských sídliskách, ktoré vznikali za socializmu.
Mesto plánuje vystavať nové parkovacie plochy, detské ihriská, lavičky, skrášliť a upraviť zeleň, vysadiť nové kríky a stromy, zrevitalizovať verejné osvetlenie, chodníky a všeobecne uličný mobiliár.
“V rámci finančných možností mestského rozpočtu budeme v nasledujúcich rokoch postupne v jednotlivých lokalitách realizovať navrhnuté projekty. Bohužiaľ, súčasný stav verejných financií zapríčinený hospodárskou recesiou nám nedovoľuje pustiť sa do projektov v takom rozsahu, ako sme mali v pláne ešte pred rokom či dvoma,” doplnil P. Tomašovič.

Ulož ako PDF
Napísal 27. augusta 2009 23:58. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.