reklama

Nové premostenie Trnávky je v záverečnej fáze

trstinska-most1aNový most cez Trnávku medzi Trstínskou a Cukrovou ulicou spustia do prevádzky už o niekoľko dní. V druhej polovici týždňa začali stavební robotníci s asfaltovaním  povrchu mosta, rovnako aj s pokladaním nového asfaltu na komunikácii pri bývalej Drutechne.
Podľa slov vedúceho odboru investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave Dušana Béreša novovybudované premostenie potoka Trnávka, ktoré spojí Trstínsku a Cukrovú ulicu, dokončia do konca augusta. “Tak ako sme sľúbili, stavebné práce budú ukončené do konca tohto mesiaca. V súčasnosti prebieha pokládka asfaltového povrchu, v priebehu víkendu budú stavebníci klásť asfaltobetónový povrch na križovatke ulíc Pri Kalvárii a Cukrová,” uviedol D. Béreš.
Stavebné práce na projekte v hodnote asi 2,3 milióna eur, trstinska-most2av rámci ktorého mesto vybudovalo na štátnej Trstínskej ceste za vlastné peniaze kruhovú križovatku, a následne aj most, príjazdové cesty, chodníky a zrenovuje križovatku pri Drutechne, začali v polovici marca tohto roku.
10. júla spustili do prevádzky kruhovku, v najbližších dňoch, po odovzdaní stavby a kolaudácii, dôjde k spusteniu celej investície pre verejnosť.
Vďaka novému premosteniu  by malo dôjsť k odľahčeniu dopravy na Hospo­dárskej, Rybní­ko­vej či Bučianskej ulici.
“Nové premostenie Trnávky nebude slúžiť pre ťažkú nákladnú či kamiónovú do­pravu. trstinska-most3aNákladné autá smerujúce na Kalváriu budú používať pôvodný most oproti Merkúru,” vysvetlil Dušan Béreš.  Ako pripomenul, mesto plánuje v budúcnosti prebudovať aj Cukrovú ulicu od križovatky Pri Kalvárii po Hajdóczyho ulicu. “ Závisí najmä od financií. V budúcom roku chceme zámer naprojektovať a majetkovoprávne vysporiadať pozem­ky. Dnes sme v štádiu vytvárania koncepcie, uvažujeme nad komplexným riešením rekonštrukcie cesty, výstavby chodníka pre  peších ako aj cyklochodníka,” naznačil.

Ulož ako PDF
Napísal 29. augusta 2009 23:00. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.