reklama

Jarmoku prialo počasie, opilci sa podľa MsP krotili

trnavsky-jarmok2009Tradičný trnavský jarmok (TTJ) prilákal do centra mesta desaťtisíce návštevníkov. “Trnavské hody” ponúkli v porovnaní s minulosťou prakticky nezmenené a rokmi zaužívané atrakcie: remeselníci a tradície dominovali Trojičnému námestiu a pešej zóne, klasickí stánkari s ponukou najrôznejších tovarov osídlili Paulínsku, Hlavnú ulicu a Dolné Bašty, kde sa delili o priestor s novovytvorenou občerstvovacou zónou. Tá bola do priestorov pri múzeu presunutá od domu kultúry. Najväčšie občerstvovacie centrum tradične obsadilo parkovisko pred hlavnou bránou futbalového štadióna.
Riaditeľ TTJ Jozef Jakubec hodnotí uplynulý jarmok pozitívne: “V prvom rade treba vyzdvihnúť pekné počasie. To je základ, na ktorom závisí úspech či neúspech každého jarmoku. Počasie počas štyroch dní predajcom aj návštevníkov prialo a vďaka tomu boli ulice zaplnené ľuďmi prakticky až do nedeľného večera.Opäť sa nám nepodarilo vyhovieť všetkým žiadateľom o predajné miesta. Prípadné rozširovanie jarmočiska však nie je jednoduché, každý z predajcov chce byť v centre diania  – a aj napriek našej snahe v minulosti rozšíriť lokalitu o nové ulice sa tieto pokusy nestretli s prílišným úspechom. Spokojnosť môžem vyjadriť aj s priebehom čistenia ulíc, v pondelok pracovníci dočisťovali už len drobný neporiadok, zanechaný pod prestrešeniami a lavicami, ktoré boli odvážané z jarmočiska až na druhý deň po skončení jarmoku.”

Zástupca náčelníka Mestskej polície v Trnave Ivan Ranuša informoval, že počas jarmoku bolo v službe 52 zamestnancov MsP, teda všetci pracovníci, ktorí boli v schopní nastúpiť do služby. V istých exponovaných časov slúžilo naraz az 30 mestských policajtov. “Zistili sme 156 priestupkov typic­kých pre jarmočné dni, ako sú porušenie podmienok trnavsky-jarmok2009-2predaja a poskytovania služieb, priestupky týkajúce sa čistoty a poriadku, proti verejnému poriadku, na úseku ochrany pred alkoholizmom, ale aj tri trestné činy krádeže, úraz, riešili sme aj prípad strateného die­ťaťa,” hodnotí I. Ranuša. V blokovom konaní bolo vyriešených celkom 125 priestupkov v celkovej sume 2 195 €.

Pozitívnym zistením je, že počas TTJ ne­zaevidovala MsP žiadnu výtržnosť spôsobenú požívaním alkoholických nápojov. „Možno tiež skonštatovať, že v porovnaní s minulými rokmi došlo k poklesu budenia verejného pohoršenia spôsobeného alkoholom. Čo sa týka disciplinovanosti osôb, ktoré na jarmoku predávajú tovar a poskytujú služby, táto je z roka na rok lepšia. ´Stánkari´ sa postupne naučili akceptovať požiadavky mesta súvisiace s jarmokom. Negatívnym zistením je, že jarmočníci a to najmä predávajúci stále dávajú veľkú možnosť realizovať sa osobám páchajúcim krádeže. Všetky zistené krádeže boli spojené s nedostatočnou pozornosťou okradnutých. Čo sa týka dopravy, stále sa nájde množstvo vodičov, ktorý pre svoju pohodlnosť riskujú sankciu a svoje vozidlo zaparkujú na mieste, kde je to zakázané a takto prispievajú k zhoršenej prejazdnosti niektorých ulíc,“ doplnil Ivan Ranuša.

Zaujímavosti:

Dňa 11.9.2009 v čase o 14:45 h  na ulici Paulínskej v Trnave vykonávala hliadka MsP hliadkovú činnosť na TTJ Trnava, pričom v uvedenom čase spozorovala muža, ktorý z predajného stánku  odcudzil tovar. Hliadka  na mieste zadržala páchateľa krádeže, ktorý hliadke kládol aktívny odpor, preto museli byť proti nemu použité donucovacie prostriedky. Páchateľ mal pri sebe 15 párov ponožiek v hodnote 10 eur, ktoré boli vrátené predajcovi. Nakoľko sa jednalo o osobu, ktorá sa krádeží dopúšťa opakovane, osoba bola odovzdaná príslušníkom Policajného zboru pre podozrenie zo spáchania trestného činu.

Dňa 11.9.2009 bola pokutou 15 € potrestaná i mladistvá dievčina z Bučian, ktorá sa zabávala tak, že jarmočníkov oblievala vodou z Mestskej veže.

Medzi osobami, ktoré boli pozitívne pri dychovej skúške na alkohol bol aj maloletý Martin vo veku 14 rokov, u ktorého prístroj ukázal objem alkoholu 0,13 mg/l v krvi a mladistvý sedemnásťročný Milan s objemom 0,53 mg/l alkoholu v krvi.

Ulož ako PDF
Napísal 18. septembra 2009 0:56. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.