reklama

Sladovnícku uzavrú na sedem týždňov

nitrianska-trnavaVo štvrtok 24. septembra uzatvoria cestári úsek Sladovníckej ulice v časti od križovatky s Bernolákovou po spojnicu s kruhovou križovatkou Nitrianska – Tamaš­kovičova pod železničným premostením. Uzávera Sladovníckej ulice potrvá až do 13. novembra a vodičom prinesie ďalšie nepríjemné komplikácie.
Nová etapa výstavby okružnej križovatky na Nitrianskej ulici, ktorá sa začne 24. septembra, si vyžiada uzatvorenie Sladovníckej ulice v oboch smeroch. “Motoristi cestujúci z centra Trnavy smerom na Nitru budú môcť prejsť po Kollárovej ulici na Sladovnícku, pred uzáverou odbočiť na Bernolákovu a pokračovať po Zavarskej na juhovsladovnicka-trnavaýchodný obchvat. Ďalšia možná trasa povedie po Kollárovej, Dohnány­ho, Tamaškovičovej, cez fun­kčnú časť budúcej okružnej križovatky na Ni­trian­sku ulicu a ďalej na cestu prvej triedy. Rovnaké trasy môžu vodiči použiť aj v smere do centra mesta,” informuje o pripravovaných zmenách mesto Trnava.
Mestskej dopravy sa toto obmedzenie nedotkne, prímestská autobusová doprava bude vedená po obchádzkových trasách.
“Dôvodom uzávery Sladovníckej ulice je pripravované napojenie vetvy kruhovej križovatky na Sladov­nícku ulicu,” vysvetlil tlačový tajomník mesta Trnava Pavol Tomašovič.
nitrianska-trnava-2V súvislosti s mohutnou rekonštrukciou komunikácií v tejto lokalite sme sa hovorcu trnavskej radnice pýtali na viac rokov plánované rozšírenie cesty pod železnicou na Sladovníckej a vybudovanie samostatných podchodov určených chodcom a cyklistom. “Mesto túto investíciu naplánovalo už dávnejšie. Bohužiaľ, dodnes sa nám nepodarilo dohodnúť so Železnicami SR, ktoré majú neúmerné požiadavky a chcú od nás renováciu mostného zvršku v hodnote asi 1,7 až 2 mil. eur zo zdrojov mesta. Na túto po­žiadavku však nie sme schopní pristúpiť,” vysvetlil P. Tomašovič.
Aktuálne to teda vyzerá tak, že železničný podjazd zostane aj po ukončení výstavby kruhovej križovatky v stave, ako sme ho poznali predtým. Teda úzky, ťažko prejazdný a nebezpečný.

Ulož ako PDF
Napísal 18. septembra 2009 15:24. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.