reklama

Až do polovice decembra uzavrú cestu pri amfiteátri

Úsek dopravy na Mestskom úrade v Trnave informuje o úplnej uzávierke miestnej komunikácie spájajúcej Hlbokú ulicu s Halenárskou pri amfiteátri.

Cesta bude pre dopravu uzavretá od piatku 25. októbra do 15. decembra 2013.

Komunikácia bude rozkopaná z dôvodu výstavby vodovodu a kanalizácie pre nový futbalový štadión,” informuje úsek dopravy.

amfik-cesta
Spojnica centra s Hlbokou ulicou bude uzavretá do polovice decembra

Obchádzková trasa z Hlbokej ulice do centra je vedená cez Kollárovu ulicu s odbočkou pri právnickej fakulte (bývalá stará poliklinika) na Rázusovu ulicu, ktorá vyúsťuje do centra mesta.

Z Halenárskej ulice smerom von z centra sa vodiči dostanú cez Športovú ulicu na Kollárovu.

Výstavba multifunkčného projektu City-Arena si vyžiada viacero zásadných zmien v doprave. Ich realizácia bude pre vodičov na niekoľko mesiacov znamenať aj nepríjemné dopravné obmedzenia.

V okolí projektu vzniknú dve nové kruhové križovatky, pribudne jedna svetlená križovatka aj lávka ponad Hlbokú ulicu. Zmeny nastanú aj v usporiadaní svetelnej križovatky Hlboká-Spartakovská-Sladovnícka-Kollárova pri Mc Donalde.

V dotyku City-Areny pribudnú nové chodníky a cyklochodníky.

Podrobnosti nájdete v tomto článku.

doprava.city-arena
Grafické znázornenie navrhovaného riešenia dopravnej situácie (kliknite pre zväčšenie)

Zdroj: Dopravná štúdia (HBH projekt, 09/2012)

Ulož ako PDF
Napísal 22. októbra 2013 9:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Až do polovice decembra uzavrú cestu pri amfiteátri”

 1. 1
  oto says:

  Aspon uvidime, ako to na Sportovej bude vyzerat, ked bude City Arena v prevadzke.
  Odbacanie zo Sportovej dolava na Kollarovu je uz teraz pekna skuska nervov. Najma ak je Kollarova upchata a niektori vodici na Kollarovej nevedia, ze nemaju vojst do krizovatky, ked nou nevedia prejst. To ze by mohli chvilu pockat a pustit auta zo Sportovej je pre niektorych nadlusky vykon. Tato krizovatka by si zasluzila semafory.

 2. 2
  citatel says:

  Ked su taketo obmedzenia asi by nebolo na skodu, keby tam vypomohli regulovat dopravu dopravaci.Uz teraz je velky problem vychadzat zo sportovej na Kollarovu,tak neviem co bude ked odstavia tu ulicku pri amfiku.

 3. 3
  papula says:

  Ako to bude vyzerat? napr. poniektori experti sa pokusia cuvat cez celu ulicu dolne basty, aby potom mohli vyliezt von okolo evanjelickeho domu a podobne pikosky. Na Sportovej ulici budu vkuse trubit, na krizovatke s Kollarovou budu castejsie nehody. A ked to pridu riadit dopravaci, ktovie, ci to nebude len na skodu, po tom, co obcas dokazuju na krizovatke Hlbokej s Kollarovou alebo Bucianskou. Ale tak takuto mensiu krizovatku mozno zvladnu :-DD Ale pozor, oni nepridu, lebo na Kollarovu chodia policajti iba vtedy, ked sa uzatvara koli futbalovym zapasom!

 4. 4
  Palko says:

  Az teraz si asi ludia zacinaju uvedomovat, ake nezmyselne je stavat to obchodne centrum na okraji historickeho centra, kde su len uzke ulice. Tak ako to bude v tejto skusobnej prevadzke to bude aj po otvoreni ked tam zacnu ludia chodit nakupovat alebo do kina. V kritickych casoch tam bude doprava kolabovat.
  V den otvorenia a par dni potom to bude super dopravny kolaps. :)

  Asi by bolo vhodne na protest to obchodne centrum ignorovat a nechodit tam, ale to sa beznym konzumentom vysvetluje dost tazko. ;-(

 5. 5
  Palko says:

  Este mi nedalo pripomenut toto z roku 2010 . Neviem preco zrazu taky obrat a oklamanie vlastnych volicov, takze pri najblizsich volbach pamatat na sluby do vetra. :)

  …. V prípade zvolenia do funkcie som pripravený prehodnotiť zmluvu o pripravovanej výstavbe futbalového štadióna a vyvolať verejnú diskusiu o tomto projekte. Osobne si myslím, že takýto projekt patrí skôr na zelenú lúku,” predstavil niektoré zo svojich zámerov Stanko.

  https://www.trnava-live.sk/2010/09/29/kandidat-na-trnavskeho-primatora-bystrik-stanko-predstavil-volebny-program/

  • 5.1
   sysa says:

   Volebný program zhrnul Bystrík Stanko do piatich základných oblastí: bezpečnosť, výstavba, doprava, šport a kultúra, sociálna oblasť.

   “Myslím si, že mesto premrhalo viacero príležitostí na získanie dotácií pre svoje projekty z európskych fondov. Chcem sa zasadiť o vybudovanie aquaparku, kompletnú rekonštrukciu pešej zóny, realizáciu parkovacieho domu v centre mesta, ale aj zastaviť zahusťovanie centra a sídlisk ďalšou výstavbou. V prípade zvolenia do funkcie som pripravený prehodnotiť zmluvu o pripravovanej výstavbe futbalového štadióna a vyvolať verejnú diskusiu o tomto projekte. Osobne si myslím, že takýto projekt patrí skôr na zelenú lúku,” predstavil niektoré zo svojich zámerov Stanko.

   Za priority považuje aj inštaláciu bezpečnostných kamier v exponovaných lokalitách, zavedenie hliadky MsP do centra s cieľom vytláčania bezdomovcov a informovania turistov, dobudovanie cyklochodníkov, rekonštrukciu Halenárskej ulice či zavedenie motivácie majiteľov domov v centre k rekonštrukciám formou daňových úľav.

   “Budem sa snažiť o oživenie centra mesta podporou koncertov a kultúrnych podujatí. Ako fanúšik športu sa chcem aktívne zasadzovať za vstup silných podnikateľských partnerov do rozvoja vrcholového športu v meste, najmä futbalu, hádzanej či hokeja alebo atletiky, presadiť chcem vybudovanie Národného streleckého centra na Štrkoch. Obzvlášť považujem za neprijateľné, že mesto nechalo zaniknúť trnavskú hádzanú,” zdôraznil.

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.