reklama

Svitla nádej na rekonštrukciu cesty pod mostom na Sladovníckej

sladovnicka-podjazd1Uzatvorenie časti Sladovníckej ulice pre dopravu potrvá približne do polovice novembra.
Tento nepopulárny krok, ktorý pociťuje väčšina trnavských vodičov, spôsobila realizácia nového jazdného pruhu kruhovej križovatky v smere z Nitrianskej ulice na Sladovnícku.
Trnavských vodičov pobúrilo zistenie, že aktuálne realizované práce sa nedotknutú kritického miesta v tejto lokalite – úzkej a rozbitej cesty, ktorá sa nachádza priamo pod železničným podjazdom na Sladov­níckej ulici.
Ako sme informovali pred tromi týždňami, plánované rozšírenie cesty pod železnicou na Sladovníckej a vybudovanie samostatných podchodov určených chodcom a cyklistom sa realizovať nebude, keďže mesto sa nedohodlo so Železnicami SR na podmienkach rekonštrukcie. “ŽSR majú neúmerné požiadavky, chcú od nás renováciu mostného sladovnicka-podjazd2zvršku v hodnote asi 1,7 až 2 mil. eur zo zdrojov mesta. Na túto po­žiadavku však nie sme schopní pristúpiť,” vysvetlil hovorca trnav­skej radnice Pavol Tomašovič.
Podľa najaktuálnejších informácií, predostre­ných zástupcom primátora mesta Trnava Eduardom Čechovičom, však existuje reálna nádej, že k menšej rekonštrukcii tohto azda 25 – metrového úseku  predsa len príde.
“V minulých dňoch sa uskutočnili rokovania, na ktorých sa stretli zástupcovia mesta Trnava, Trnavského samosprávneho kraja a ďalších inštitúcií. Cieľom stretnutia bolo hľadať riešenie, prostredníctvom ktorého by sme našli spôsob, ako využiť odstávku komunikácie a realizovať aspoň základnú rekonštrukciu tohto úseku,” vysvetlil E. Čechovič.
sladovnicka-podjazd3Zástupca trnavského primátora ďalej informoval, že na rokovaní svitla nádej na zmenu súčasného katastrofálneho stavu komunikácie, ktorá je nebezpečná nielen pre vodičov, ale aj cyklistov. “Snahou je odstrániť kanalizačné vpusty na oboch kraj­niciach a presunúť ich mimo podjazd. Zároveň by malo dôjsť aj k obnove asfaltového koberca. Výsledkom bude krajnica v kritickom úseku bez kanalizačných vpustov,” ozrejmil Čechovič.
Ako dodal, myšlienka so zrušením jedného z dvoch krajných chodníkov pre peších, vďaka čomu by sa dala cesta pod mostom rozšíriť možno aj na tri pruhy, neprešiel. Dôvodom je skutočnosť, že múriky, na ktorých sú chodníky osadené, slúžia zároveň aj ako nosné múry celej mostnej konštrukcie.
O financovanie zásahu by sa mal postarať samosprávny kraj, ktorý cestu spravuje. Či sa však tento zámer podarí vôbec zrealizovať, a ak áno, či ešte v termíne plánovanej uzávierky do polovice novembra, nie je zatiaľ vôbec isté.

Ulož ako PDF
Napísal 9. októbra 2009 16:14. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.