reklama

Návrh novely zákona o obecnom zriadení aj o odmeňovaní funkcionárov

Poslanci národnej rady v utorok 1. decembra 2009 prerokujú návrh novely zákona o obecnom zriadení. Novela má priniesť viaceré upresnenia a zásady, ktoré starostovia, primátori a poslanci obecných zastupiteľstiev budú musieť dodržiavať.

poslanci
Starostovia a poslanci zastupiteľstva odsúdení za úmyselný trestný čin alebo nepodmienečne odsúdení za trestný čin budú podľa novely zákona povinní svoje odsúdenie oznámiť obci. Zabráni sa tak situáciám z praxe, kedy obecné funkcie naďalej vykonávali osoby, ktorých mandáty zanikli z dôvodu odsúdenia. Jasne sa tiež stanovuje, že mandát obecného poslanca zaniká, ak sa poslanec počas jedného roka ani raz nezúčastní na zasadnutí zastupiteľstva.

Obce budú nútené prijímať zásady odmeňovania poslancov. „Cieľom je diferencovane odmeňovať poslancov za činnosť, ktorú vykonali pre obec. V súčasnosti si poslanci schvaľujú odmeny bez zákonných kritérií. Pri poskytovaní odmien sa bude prihliadať na to, aké úlohy poslanec plní a koľko času venuje výkonu poslaneckej funkcie. Pokiaľ obec neprijme zásady odmeňovania, odmeny poslancom nebude môcť poskytovať,“ priblížila Natália Hattalová z tlačového odboru Ministerstva vnútra Slovenskej republiky. Ako doplnila, návrh novely zákona tiež spresňuje mechanizmus zvolávania a vedenia zasadnutia obecného zastupiteľstva.

@ poko.sk

Ilustračné foto: inforoznava.sk

Ulož ako PDF
Napísal 1. decembra 2009 16:56. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.