reklama

Radnica zverejní na webe platy funkcionárov mesta a odmeny poslancov zastupiteľstva

Trnavská radnica čoskoro zverejní platy funkcionárov mesta a odmeny poslancov mestského zastupiteľstva.

Primátor Peter Bročka informoval, že radnica pripravuje zverejnenie platov funkcionárov mesta Trnava a odmeny poslancov mestského zastupiteľstva.

Priznal, že k tomuto rozhodnutiu ho viedol aj článok v istom celoslovenskom denníku.

„Realita je taká, že môj plat je navrhovaný a zverejňovaný v priamom prenose na mestskom zastupiteľstve. Pravidelne každý rok je zverejnený aj viacerými médiami. Nemám čo tajiť,“ povedal primátor.

brocka-v
Primátor Trnavy Peter Bročka

Za chybu však považuje skutočnosť, že informácie o platoch nie sú uvedené na oficiálnom mestskom webe trnava.sk.

„Pripravujeme kompletný prehľad platových pomerov poslancov aj všetkých funkcionárov,“ ozrejmil s dovetkom, že platové informácie môžu byť uvedené aj v podobe čistej mzdy, aby si ľudia nemýlili hrubú mzdu a skutočný čistý príjem.

„Keď som ako aktivista ja žiadal o informácie o platoch v samospráve, písomne na základe zákona, bola moja žiadosť najprv zamietnutá a informácie som dostal až na základe odvolania. Tieto časy sú našťastie preč,“ dodal Bročka.

Ulož ako PDF
Napísal 18. októbra 2016 9:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Radnica zverejní na webe platy funkcionárov mesta a odmeny poslancov zastupiteľstva”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.