reklama

Rok 2010 bude podľa Bošnáka kritický

Uplynulý rok sa niesol v znamení razantného znižovania príjmov vo všetkých sférach života. Globálna hospodárska recesia za­siahla rozpočty krajín na celom svete, Slovensko nevynímajúc.
Prepad príjmov štátu sa zákonite odzrkadlil aj na poklese podielových daní na účtov samospráv. Aký bol rok 2009 očami primátora mesta Trnava Štefana Bošnáka?

„Najväčší prepad v roku 2009 sme zaznamenali v oblasti podielových daní. Definitívne hodnotenie si však musíme nechať až po zverejnení záverečného účtu mesta za rok 2009. Napriek zložitosti situácie, ktorá v priebehu vlaňajška nastala v súvislosti s globálnou hospodárskou recesiou, sa nám v zásade podarilo zámery, ktoré sme si nastolili aj napĺňať. Prakticky všetky dôležité investície, naplánované pre rok 2009, sme aj realizovali,“ skonštatoval.
Medzi najzásadnejšie investície zo strany mesta považuje Bošnák dokončenie kruhovej križovatky na Trstínskej ulici a vybudovanie nového prepojenia ponad Trnávku na Cukrovú ulicu, ako aj vybudovanie južnej spojovacej komunikácie medzi diaľničným privádzačom pri Modranke a priemyselným parkom pri automobilke PSA Peugeot Citroen.

„Aj v krízovom roku mesto pokračovalo v budovaní desiatok nových parkovacích miest, investovali sme do novej zelene, v pomerne svižnom tempe pokračovali rekonštrukcie škôl, domov pre seniorov či školských zariadení. Treba pripomenúť, že mesto Trnava si pomohlo pri rea­lizácii svojich investícií aj prostredníctvom prijatého úveru vo výške asi 3,3 milióna eur,“ zdôraznil.
Z hľadiska výšky príjmov Štefan Bošnák očakáva, že rok 2010 bude kritický. Pokiaľ bude vývoj ekonomicky v podobnom duchu ako tomu bolo v minulých mesiacoch, tak nič dobré nečaká mestský rozpočet ani v budúcom roku 2011.

Podľa slov trnavského primátora však mesto aj naďalej bude financovať viaceré podstatné investičné akcie. „V tomto roku budeme pokračovať vo výstavbe par­kovísk na trnavských sídliskách, radi by sme formou spoluinvestorstva realizovali aj kruhovú križovatku ulíc Ružindolská – Suchovská cesta pri ZSE. Aj keď tohtoročný rozpočet je doslova napnutý, chceli by sme zrekonštruovať aj viaceré cestné úseky na území mesta. Problémy nás čakajú v oblasti školstva, kde budeme nútení čiastočne prefinancovať  chod školských zariadení z vlastných rozpočtových zdrojov,“ načrtol Š. Bošnák.

Ulož ako PDF
Napísal 17. januára 2010 23:08. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.