reklama

Sneženie spôsobuje na cestách opäť veľké problémy


Vo štvrtok 28. januára skoro ráno začalo na území celého Slovenska opäť husto snežiť. Hoci vďaka celodenným zrážkam pripadlo len asi 12-15 centimetrov prachového snehu, opäť to celkom postačovalo k vzniku obrovských problémov a nervozity na cestách aj v okolí Trnavy.

“Krátko po 9. hodine prišlo na diaľnici D 1 v smere Trnava – Bratislava v úseku 41. km k reťazovej dopravnej nehode približne desiatich áut. Ihneď po príchode na miesto polícia dopravu odklonila na výjazd Voderady a následne cez obce Hrnčiarovce, Kaplna a Blatné. Doprava bola späť na diaľnicu napojená na vjazde pre Sencom. Po odstránení havarovaných vozidiel a zdokumentovaní nehôd bola doprava riadne obnovená,” informoval hovorca KR PZ v Trnave Ľuboš Homola.

Pre skrížené kamióny bol na niekoľko hodín obojsmerne uzavretý horský priechod Biela Hora za Trstínom.

Cestárom situáciu neuľahčujú mínusové teploty. V boji so snehom na cestách v mrazivom počasí nepomáha solenie ciest a sneh tak zostáva na vozovke. Navyše, pod snehom sa nezriedka nachádza ľad, v dôsledku čoho môže dochádzať ku kolíznym situáciám.
Vodiči sa už tradične sťažovali na malý počet odhŕňačov, hoci podľa vyjadrenia námestníka Správy a údržby ciest (SÚC) Trnavského kraja Borisa Valaška ich bolo od 3.30 hodiny v teréne asi sto. Na starosti majú 1850 kilometrov ciest 1. až 3. triedy.

Meteorológovia predpokladajú, že po ví­kendovom zmiernení teplôt sa na začiatku týždňa opäť citeľne ochladí.

Poznámka: fotografie vznikli vo štvrtok 28.1. 2010 približne o 12:30 hodine.

AKTUALIZÁCIA V PIATOK 29.1. 9:59 h:
Šmykľavé cesty robia problémy na cestách aj dnes. Na rýchlostnej ceste R1 v smere Trnava – Nitra asi 15 km pred Nitrou pri odpočívadle Veľké Zálužie sa stala hromadná nehoda siedmich vozidiel. Obchádzka je podľa dopravného servisu rádia Viva vedená cez obec Báb.
Dnes dopoludnia začalo opäť snežiť, meteorológovia predpokladajú, že v piatok môže napadnúť do 6 cm nového snehu. SHMÚ zároveň upozorňuje, že na cestách sa môžu tvoriť snehové jazyky a záveje.

Hlavné ťahy na území mesta Trnava sú mokré, v niektorých úsekoch sa na cestách nachádza kašovitá  ujazdená vrstva snehu. To platí najmä o komunikáciách na sídliskách a menej frekventovaných uliciach.

© poko.sk

Ulož ako PDF
Napísal 28. januára 2010 17:47. Článok je zaradený do rubriky: Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Sneženie spôsobuje na cestách opäť veľké problémy”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.