reklama

Zima vládne, mesto asi prekročí rozpočet na údržbu ciest

Stredajšie masívne sneženie už po niekoľký raz v priebehu aktuálnej zimy skomplikovalo dopravnú situáciu v Trnave a okolí. Vodičom, chodcom a cestárom sťažoval okrem hustého sneženia situáciu aj vietor, vďaka čomu sa na cestách najmä mimo mesta tvorili nebezpečné náveje a snehové jazyky.

Tri týždne trvajúce mrazy spojené so zrážkami poriadne nahlodali rozpočty organizácií a firiem, zabezpečujúcich zimnú údržbu ciest.
Ako informovala Gabriela Slamková z Mestského úradu v Trnave, v priebehu tohtoročnej zimy vynaložilo mesto Trnava na odpratávanie snehu z ciest, chodníkov a parkovísk už vyše 90 – tisíc eur. Je to o tridsať percent vyššia čiastka ako v rovnakom období mi­nu­­l­é­ho roka.
Každoročne pritom mesto vyčleňuje na zimnú údržbu v priemere asi 115 – tisíc eur. Ak bude zima pokračovať v nastolenom trende, tak predpokladaný rozpočtový rámec bude vyčerpaný už v priebehu februára.

Trnavská samospráva má na viac ako 240 kilometrov komunikácií a takmer 117-tisíc m2 parkovísk prostredníctvom zmluvných partnerov A.S.A. Trnava a TT-Komfort šestnásť mechanizmov.

V piatok 5. februára ukázala zima svoju silu opäť: silný vietor zavial cesty najmä v Trnavskom a Nitrianskom kraji. V popoludňajších a večerných hodinách hlásili neprejazdné úseky vodiči v smeroch na Bučany, Malženice či Špačince. Kritická situácia bola aj na ceste medzi Nitrou a Zlatými Moravcami. Silný vietor hnal ľahká zmrznutý prašan z polí rovno na cesty, kde sa vytvárali záveje.
„Prosíme vodičov, aby obmedzili jazdy svojimi vozidlami a v nutných prípadoch jazdili čo najopatrnejšie,“ upozorňovalo prostredníctvom médií Krajské riaditeľstvo PZ v Trnave.

„Poľadovica sa tvorí všade. Prší nám a mrholenie okamžite zamŕza. Cesty sú prejazdné, ale nebezpečné. Situáciu stále komplikuje aj silný vietor, ktorý na cestách vytvára záveje a snehové jazyky a kvôli dažďu sa ešte šmýka,“ uviedol Ján Lackovič zo Správy a údržby ciest Trnavského samosprávneho kraja. Podľa jeho slov už cestári nasadili do boja so zlým počasím všetku techniku a cesty sú neustále odhŕňané a posýpané. „Vonku máme všetko. Situácia na cestách je ale aj tak zlá a nebezpečná,“ skonštatoval Lackovič pre agentúru TASR.

Počasie sa výraznejšie nezmení ani v najbližších dňoch. Podľa meteorológov od stredy či štvrtka začne na západnom Slovensku opäť snežiť, nepoľavia ani nočné mrazy. Počas dňa sa by sa teploty až do nedele 14. februára nemali šplhať výraznejšie nad bod mrazu.

© poko.sk

Ulož ako PDF
Napísal 8. februára 2010 21:47. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.