reklama

Kvalitne obsadený Gym Festival začína v Trnave už zajtra aj za účasti olympijskej víťazky

Dvadsiaty tretí Gym-Festival Trnava sa uskutoční 5. a 6. júna v Mestskej športovej hale na Rybníkovej ulici. Jeho súčasťami sú Medzinárodné majstrovstvá Slovenska žien, Majstrovstvá Slovenska junioriek a žien, 42. ročník súťaže o Pohár starobylej Trnavy a Memoriál Heleny a Jána Novákových a Vojtecha Schona.

Oksana Chustovinová aktuálne reprezentuje Nemecko, zúčastnila sa spolu piatich olympiád

Pretekov sa zúčastní približne pol stovky pretekárok z deviatich štátov (Rusko, Ukrajina, Nemecko, Maďarsko, Česko, Uzbekistan, Slovinsko, Chorvátsko, Slovensko). Účasť na pretekoch prisľúbila i olympijská víťazka a viacnásobná majsterka sveta Oksana Aleksandrovna Chusovitina.

Podľa informácií servera gymnastics.sk bude jedným z ťahákov podujatia návrat 17-ročnej gymnastky KSG Detva Ivany Riškovej. „Tohtoročnou hviezdou bude nesporne Oksana Chusovitinová, bývalá reprezentantka ZSSR, SNS, Uzbekistanu a dnes pretekárka Nemecka. Jej životný príbeh obrovskej lásky ku gymnastike a boja matky so zákernou chorobou syna Alishera však nebude jediným dojímavym príbehom účastnicky Gym-Festivalu v Trnave. V ústraní pozornosti televíznych kamier a fotaparátov nastúpi na už vyhratý boj aj 17-ročná gymnastka z Banskej Bystrice v drese KSG Detva Ivanka Risková.“

Zo zranenia, ktoré si privodila ešte na konci roku 2007 sa vďaka obrovskej vytrvalosti, drine a početným rehabilitáciám vystrábila. V Trnave sa po viac ako dvaapolročnej pauze predstaví po prvý raz na oficiálnych pretekoch. „Pre všetkých, ktorí vedia, čím Ivanka za uplynulé obdobie prešla, je víťazkou už teraz. Skôr ako sa prvýkrát dotkne v Trnave bradlovej žrde,“ uviedol server gymnastics.sk.

O slovenské tituly sa budú usilovať najmä účastníčky ME v Birminghame Ivana Kováčová a juniorka Alžbeta Hamráková, no i vo forme cvičiace Detvanky Mária Homolová aViktória Gyűrűsiová a ďalších päť žien a junioriek. Program GYM-festivalu sa začne v Mestskej hale v Trnave už v piatok tréningami, v sobotu budú najskôr súťažiť žiačky a potom ženy a juniorky vo viacboji a prehliadku najlepších ukončia v nedeľu finálovými súťažami na náradiach.

FOTO: latimes.com

Ulož ako PDF
Napísal 4. júna 2010 15:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.