reklama

Vezmite svoje deti na koníky neďaleko Dechtíc

Jazdenie na koňoch spojené s výučbou prevádzkuje už niekoľko rokov asi kilometer za obcou Dechtice v smere na Dobrú Vodu pán Švec s rodinou. Jazdecká lúčka, učupená v doline medzi usadlosťou, lesom a potokom len zopár desiatok metrov od hlavnej cesty, poskytuje pokojné a príjemné prostredie v dotyku prírody.

Deti kone milujú

K usadlosti rodiny Švecovej sme sa dostali vlastne náhodou počas rodinného výletu na Dobrú Vodu. Upútala nás ceduľka s nápisom „Jazdy na koňoch“. Pri pohľade na naše dve ratolesti sme ani na chvíľu neváhali a odbočili sme na nenápadnú kamenistú cestičku vedúcu z hlavnej cesty do doliny k usadlosti. A hoci sme prišli neohlásení, po chvíli čakania pripravili dve šikovné sprievodkyne našim deťom krásne koníky. S asistenciou dievčat sa mohli povoziť do sýtosti.

„Obvykle k nám chodia ľudia na hodinku – dve. Väčšinou prídu s deťmi len tak sa povoziť. Poskytujeme však aj výučbu jazdy na koňoch s odborným dohľadom, naučíme jazdiť deti aj dospelých záujemcov. Všetko je to len o chuti a vzájomnej dohode,“ priblížil pán Švec.

Jazdecká lúka sa nachádza v susedstve lesa, len pár metrov od zurčiaceho potoka. Práve vďaka svojej polohe poskytuje o poznanie príjemnejšie prostredie než ohrada nejakého družstva či podnikového areálu kdesi na okraji dediny. Hoci ani usadlosť pri Dechticiach nemožno nazvať práve luxusnou.
Na rekonštrukciu starých ošarpaných budov však nemá pán Švec peniaze. „Chcelo by to nejaký ten milión, len kde ho vziať?,“ pýta sa a vysvetľuje, že ľudia k nemu nechodia pre to, aby sa kochali peknými budovami, ale prídu si sem dobre zajazdiť či potešiť svoje deti.

Jazdecký areál je otvorený prakticky stále, najmä však cez víkendy v popoludňajších hodinách. Ale ak si zavoláte na číslo 0908 715 029, môžete si dohodnúť aj konkrétny termín.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 3. júla 2010 10:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Tip na výlet. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vezmite svoje deti na koníky neďaleko Dechtíc”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.