reklama

Začala sezóna Last minute. Dovolenka na poslednú chvíľu však nie je vhodná pre každého

So začiatkom letnej turistickej sezóny prichádza aj obdobie bohaté na ponuky tzv. Last Minute zájazdov. Ich výhodou je nižšia cena v porovnaní s katalógovou ponukou. Naopak, najväčšou nevýhodou Last minute zájazdov je oklieštená ponuka termínov, konkrétnych destinácií. Nižšie šance zohnať lacnú dovolenku na poslednú chvíľu majú aj väčšie skupiny.

Ešte predtým, ako chce klient cestovať na dovolenku prostredníctvom zvýhodneného zájazdu cez last minute, je vhodné rozmyslieť si aspoň 10 dní vopred konkrétny dátum. Odlety do jednotlivých destinácií majú svoje pevne určené termíny, a tie nie sú každý deň,” upozorňuje Martin Viskupič z cestovnej agentúry PRIMATOUR.

Cestujúci by si mali uvedomiť aj ďalšiu skutočnosť: nie všetky ponuky na internete sú aktuálne. Situácia na trhu last minute sa mení každú hodinu a nie každá cestovná kancelárie je schopná aktualizovať svoj web niekoľkokrát za deň.

Ponuky typu Last minute nemusia vyhovovať každému

Last minute je o rýchlej reakcii na dobrú ponuku. Odporúčam zákazníkom prísť k nám do agentúry, kde dokážeme okamžite podať presnú informáciu o dostupnosti a aktuálnosti konkrétnej ponuky. Informácie z internetu, teletextu či inzerátov nemusia korešpondovať s reálnou skutočnosťou,” pripomína Viskupič.

Vyhľadávať dovolenku cez Last minute neodporúčame väčším skupinám, ani rodinám s viac ako jedným dieťaťom. Podľa Viskupiča zohnať hotelovú izbu pre viac ako tri osoby býva na poslednú chvíľu veľký problém. Vhodnejšou alternatívou v takýchto prípadoch bývajú First minute – dovolenku si kúpite s predstihom a vyberáte z kompletnej ponuky destinácií a hotelov. Navyše pri First momentoch dosahujú zľavy až 20%.
Ak plánujete kúpiť zájazd cez Last minute, musíte zľaviť z prílišného množstva špecifických požiadaviek. Rovnako nemá význam hľadať Last minute v katalógoch.

“Pre ľudí, ktorí nie sú obmedzení školopovinnými deťmi odporúčame poobzerať sa po Last minute v septembrových termínoch. Vtedy býva bohatšia ponuka s výraznejšími zľavami, naopak najťažšie sa hľadajú kapacity od polovice júla do polovice augusta,” prezentuje skúsenosti z praxe M. Viskupič z PRIMATOUR.

Viac informácií vám radi ponúknu pracovníci Cestovnej agentúry PRIMATOUR na Divadelnej ulici č. 1 v Trnave, tel.: 033/55 14 877, e-mail: primatour@primatour.sk.


Ulož ako PDF
Napísal 5. júla 2010 22:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Firmy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.