reklama

Na Hlbokú ulicu sa vrátil pôvodný informačný radar. Zatiaľ nie je funkčný

V polovici júna odstránili zástupcovia dodávateľskej firmy z Hlbokej ulice nefunkčný radar určený na informatívne meranie rýchlosti prechádzajúcich vozidiel. V priebehu asi siedmych rokov činnosti sa zariadenie pokazilo už viackrát. Počas opravy demontovaný radar dočasne nahradili novším typom.

Po približne dvoch týždňoch sa na stĺpe verejného osvetlenia ocitol pôvodný radar. Na jeho funkčnosti sa však zatiaľ nič nezmenilo.

Oprava zatiaľ nie je dokončená. V tejto chvíli je radar v štádiu nastavovania funkcií, preto mesto zatiaľ za jeho opravu nazaplatilo ani cent,“ informoval vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.
Inštaláciu informačného radaru zabezpečilo mesto Trnava spoločne s mestskou políciou a ďalšími kooperujúcimi organizáciami niekedy v roku 2003.

Krátko po spustení zariadenia do prevádzky sa objavili problémy s vodičmi áut aj motoriek, ktorí si z Hlbokej ulice robili pretekársku dráhu a na meranie okamžitej rýchlosti využívali práve tento radar. Po čase bol radar nastavený tak, aby nezobrazoval rýchlosti vyššie ako 99 km/h.

Dodávateľská firma ponúkla nedávno mestu zakúpenie novšieho modelu s viacerými funkciami. Pre nedostatok financií však  k dohode zatiaľ nedošlo. Oprava starého typu bude stáť asi 300 eur, za modernejší prístroj by zaplatili asi dve tisícky.

Ulož ako PDF
Napísal 6. júla 2010 18:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Hlbokú ulicu sa vrátil pôvodný informačný radar. Zatiaľ nie je funkčný”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.