reklama

Mesto si zapožičalo nový orientačný merač rýchlosti na Hlbokej. Na nový nemá

Pôvodné zariadenie určené na informatívne meranie rýchlosti osadené asi pred ôsmimi rokmi na  Hlbokej ulici v Trnave vymenili nedávno za modernejšie. Ako však poznamenal vedúci kancelárie primátora mesta Pavol Tomašovič, „nový orientačný merač rýchlosti je zapožičaný do konca októbra. Ak ho dovtedy mesto nekúpi, dodávateľ prístroj odinštaluje. V tomto roku nemá mesto na nákup nového merača vyčlenené žiadne finančné prostriedky.

Prevádzku doteraz používaného informačného radaru sprevádzali časté výpadky a technické problémy. „Z ekonomického hľadiska už nebolo rentabilné staré zariadenie opravovať. Ide o jeden z prvých preventívnych meračov rýchlosti na cestách v rámci Slovenska vôbec,“ doplnil Tomašovič.

Nový typ prístroja má mesto požičaný

Inštaláciu informačného radaru zabezpečilo mesto Trnava spoločne s mestskou políciou a ďalšími kooperujúcimi organizáciami niekedy v roku 2003.

Krátko po spustení zariadenia do prevádzky sa objavili problémy s vodičmi áut aj motoriek, ktorí si z Hlbokej ulice robili pretekársku dráhu a na meranie okamžitej rýchlosti využívali práve tento radar. Po čase bol radar nastavený tak, aby nezobrazoval rýchlosti vyššie ako 99 km/h.

Prevádzku pôvodného merača sprevádzali v poslednom čase časté technické problémy

Dodávateľská firma ponúkla v minulom roku mestu zakúpenie novšieho modelu s viacerými funkciami. Pre nedostatok financií však  k dohode zatiaľ nedošlo. Do opráv starého merača investovalo mesto stovky eur, za modernejší prístroj by zaplatilo asi dve tisícky.

Ulož ako PDF
Napísal 27. mája 2011 7:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto si zapožičalo nový orientačný merač rýchlosti na Hlbokej. Na nový nemá”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.