reklama

Umiestnenie značiek za Zelenčom už stratilo opodstatnenie. Vrátia sa na pôvodné miesto?

Osadenie dopravných značiek začiatok respektíve koniec obce v Zelenči, asi 400 metrov od zastavného územia v smere na Majcichov, vyvoláva vo vodičov stále rozpaky. Pôvodné označenie vzdialené od prvých domov niekoľko desiatok metrov premiestnili úrady  až za diaľnicu. Na rovnej a pomerne pokojnej ceste s dostatočným výhľadom musia vodiči dodržiavať maximálne povolenú rýchlosť 50 km/h, ktorá platí v obci.
Podľa väčšiny vodičov ide o zlé rozhodnutie, ktoré skôr slúži polícii na vyberanie pokút za prekračovanie rýchlosti a nemá nič spoločné s bezpečnosťou.

Vjazd do „obce“ v smere od Majcichova

„Prechádzam tadiaľto denne a umiestnenie značky koniec obce pomaly niekde v strede chotára považujem za choré,“ hovorí pán Jozef z Majcichova a pokračuje: „Z Trnavy do Zelenča sa musia vodiči pretĺkať totálne rozbitou cestou s rozpadnutými krajnicami a plnou dier. Potom nasleduje prejazd Zelenčom. Keď konečne nastane príležitosť pridať aspoň na povolenú deväťdesiatku, tak sme nútení prejsť až za diaľničný podjazd. Inak hrozí, že vás skasírujú policajti s radarom, schovaní pod mostom. Veľmi dobre vedia, že vodiči tadiaľto jazdia rýchlejšie. A prečo by aj nie, keď tu niet žiadneho rozumného dôvodu pre obmedzenie rýchlosti na 50-ku! Po ďalšom kilometri prichádza ďalšie brzdenie, tentoraz pre kruhovú križovatku, ktorá tu vznikla kvôli Samsungu. Hotová katastrofa,“ konštatuje.

Rovnaký alebo podobný názor majú aj mnohí ďalší. „Všetci tunajší vedia, že posunutie tabule je zlým rozhodnutím. Snáď to raz úrady napravia a vrátia do pôvodného stavu,“ myslí si Lukáš zo Zelenča.

Výjazd zo Zelenča

Starostka Zelenča Ing. Daniela Mizerová považuje presunutie značiek ďaleko za obec za nelogický a nesprávny krok. „Nie je v našej kompetencii rozhodnúť o tom, kde bude značka umiestnená. Sama neviem, z akého dôvodu padlo toto rozhodnutie správcu komunikácie. Myslím si, že by bolo lepšie, keby sa označenie vrátilo na pôvodné miesto,“ poznamenala.

Správcom cesty III. triedy medzi Zelenčom a Majcichovom  je Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja. Ich stanovisko sa nám síce získať nepodarilo, dôvody na prenos tabúľ ďaleko do poľa za Zeleneč naznačila hovorkyňa krajské riaditeľstva polície v Trnave Martina Kredatusová.
Správca komunikácie na dopravnom inšpektoráte zdôvodňoval zmenu označenia realizáciou nového dopravného napojenia spoločnosti Samsung vo Voderadoch, a s tým súvisiacim zvýšeným pohybom nákladných áut a stavebných strojov v lokalite.  V úseku sa navyše nachádza aj odbočka k čistiarni odpadových vôd. Premiestnenie osadenia značiek považoval dopravný inšpektorát pre zvýšenú mieru dopravných napojení v tomto úseku za opodstatnenú,“ predostrela zdôvodnenie správcu aj okresného dopravného inšpektorátu M. Kredatusová.

Značka začiatok obce bola predtým umiestnená medzi obcou a záhradkárskou osadou

Skutočne, približne pred dvomi rokmi prebiehala v blízkosti diaľnice výstavba dočasnej komunikácie spájajúcej voderadský závod Samsung s okolitým svetom. Cestu vedúcu zo Zelenča k Samsungu používali v čase výstavby fabriky ako jedinú možnosť stovky áut aj stavebné mechanizmy.Už dávnejšie sa však situácia vrátila do normálu.
K Samsungu vedie priamo z diaľnice D1 nové prepojenie s odbočkou pri Voderadoch, z druhej strany od Majcichova či Galanty sa k sídlu kórejskej spoločnosti dostanete po novej ceste odbočením z novej kruhovej križovatky medzi Majcichovom a Zelenčom. Dôvody na obmedzenie rýchlosti na 50 km/h teda podľa nášho názoru pominuli.

„Pokiaľ príde kompetentným úradom iniciatíva – napríklad zo strany obce – tak verím, že súčasný stav je možné prehodnotiť. Názory môžu byť rôzne, ale hľadania riešení sú o vzájomnej komunikácii,“ uzavrela Martina Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 9. júla 2010 13:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.