reklama

Ako sme boli na káve s trojtýždňovým levíčaťom (+video)

Stretnúť na Slovensku vo voľnej prírode leva je – povedzme že takmer nemožné. Napriek tomu nám sa to podarilo. Hoci to nebolo vo voľnej prírode, ale na letnej terase jedného trnavského podniku, a hoci to bolo „len“ mláďa, zážitok to bol viac ako zaujímavý a príjemný.

Siesta po večeri

Trnavčanka Ľubka je náhradnou matkou trojtýždňovej samičky Safiry, ktorú musel majiteľ spolu s jej dvomi ďalšími súrodencami umiestniť do dočasnej starostlivosti. Hrozilo, že matka bude svojim mláďatám ubližovať. Safira bude v Ľubkinej opatere približne do tretieho mesiaca. Z nevinného tvora sa za tento čas stane zviera veľkosti zlatého retrievera.
Samica leva dosahuje v dospelosti  váhu 120 až 170 kilogramov a dorastá do výšky viac ako 100 centimetrov.

Safira v tomto veku konzumuje mix sušeného mlieka, zvieracích konzervy a granúl, to všetko zaliate prevarenou vodou a pripravené v kojeneckej fľaši. O pár dní už začne jesť aj mäso.
Mláďa dáva Ľubke podľa jej slov riadne zabrať a starostlivosť oň sa dá porovnať k dieťaťu.
„Niekoľkokrát v noci ju kreba kŕmiť a postarať sa o jej potreby. Najradšej by však celý deň spala, je totiž veľmi lenivá,“ prezradila náhradná matka Ľubka, ktorá vo svojom okolí vďaka nanajvýš netradičnému zverencovi priťahuje nemalú pozornosť.

VIDEO:

Ulož ako PDF
Napísal 11. júla 2010 11:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Videoarchív. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.