reklama

Ako sme boli na káve s trojtýždňovým levíčaťom (+video)

Stretnúť na Slovensku vo voľnej prírode leva je – povedzme že takmer nemožné. Napriek tomu nám sa to podarilo. Hoci to nebolo vo voľnej prírode, ale na letnej terase jedného trnavského podniku, a hoci to bolo „len“ mláďa, zážitok to bol viac ako zaujímavý a príjemný.

Siesta po večeri

Trnavčanka Ľubka je náhradnou matkou trojtýždňovej samičky Safiry, ktorú musel majiteľ spolu s jej dvomi ďalšími súrodencami umiestniť do dočasnej starostlivosti. Hrozilo, že matka bude svojim mláďatám ubližovať. Safira bude v Ľubkinej opatere približne do tretieho mesiaca. Z nevinného tvora sa za tento čas stane zviera veľkosti zlatého retrievera.
Samica leva dosahuje v dospelosti  váhu 120 až 170 kilogramov a dorastá do výšky viac ako 100 centimetrov.

Safira v tomto veku konzumuje mix sušeného mlieka, zvieracích konzervy a granúl, to všetko zaliate prevarenou vodou a pripravené v kojeneckej fľaši. O pár dní už začne jesť aj mäso.
Mláďa dáva Ľubke podľa jej slov riadne zabrať a starostlivosť oň sa dá porovnať k dieťaťu.
„Niekoľkokrát v noci ju kreba kŕmiť a postarať sa o jej potreby. Najradšej by však celý deň spala, je totiž veľmi lenivá,“ prezradila náhradná matka Ľubka, ktorá vo svojom okolí vďaka nanajvýš netradičnému zverencovi priťahuje nemalú pozornosť.

VIDEO:

Ulož ako PDF
Napísal 11. júla 2010 11:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Videoarchív. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.