reklama

Nájomcovia v jarmočnom občerstvovacom centre siahnu hlbšie do peňaženky

Tradičný trnavský jarmok 2010 sa uskutoční od 9. do 12. septembra. Z hľadiska porovnania s minulými rokmi čakajú návštevníkov len drobné zmeny, ale aj jedno zásadné oživenie v rámci kultúrneho programu. V samostatne vyhradenom priestore v Promenáde bude pripravený veľký program poňatý ako prechádzka históriou. Uvidíme šermiarov, zbrojnošov, historické obydlia, kone a bližšie sa tak zoznámime so životom našich predkov spred niekoľkých storočí.

Trnavský jarmok navštevujú desaťtisíce ľudí

“Lokalizácia jarmoku zostane zachovaná tak ako v minulých rokoch. To znamená, že občerstvovacie centrum bude situované na veľkom parkovisku pri Štadióne Antona Malatinského, rovnako tak zachováme menšiu občerstvovaciu zónu na Dolných baštách oproti múzeu. Komerční predajcovia budú pôsobiť na Paulínskej ulici a Dolných baštách. Drobní remeselníci a predajcovia tradičných či ľudových výrobkov zostávajú umiestnení na Hlavnej ulici. Na Trojičnom námestí bude prebiehať kultúrny program, kolotoče sú situované v areáli štadióna, na Paulínskej ulici, a tiež na Dolnopotočnej na parkovisku za OD Jednota” uviedol riaditeľ TTJ Jozef Jakubec.

O získanie predajného miesta na trnavskom jarmoku býva historicky veľký záujem. Nie každému sa však podarí získať povolenie. “Držíme sa zásady, že v prvom rade vyhovujeme žiadostiam podnikateľov z Trnavy alebo tým, ktorí majú v meste prevádzku.  V tomto roku bude na jarmoku spolu 293 komerčných stánkov, 56 občerstvovacích prevádzok a 28 drevených stánkov. Celkovo sme zaevidovali 529 uchádzačov o pridelenie predajného miesta,” priblížil J. Jakubec.

Zaujímavý kultúrny program bude pripravený aj v Promenáde

Poplatky zostali pre väčšinu predajcov na úrovni vlaňajška. Až na prevádzkovateľov občerstvovacích stánkov v hlavnom centre pri štadióne. Tie narástli dvojnásobne z 500 na 1000 eur za jedno miesto.
“Mesto má v prípade občerstvovacej zóny zvýšené náklady. Zisk z prenájmu týchto priestorov bol preto pomerne nízky. Aj napriek dvakrát vyšším poplatkom sme však nezaznamenali znížený dopyt a všetky vyhradené miesta budú obsadené,” skonštatoval riaditeľ jarmoku.

Výdavky na organizáciu Tradičného trnavského jarmoku sa budú pohybovať na hranici 90-tisíc eur, príjmy by mali presiahnuť 112-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 20. júla 2010 10:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “Nájomcovia v jarmočnom občerstvovacom centre siahnu hlbšie do peňaženky”

 1. 1
  Michal says:

  tlacenica bola na vseky stanky, obcerstvenie, remeselnikov i komerciu………. a ze kriiza ;)

 2. 2
  Martina says:

  však všetci si šetria peniaze aby tam mohli minut :) kua jamrmok uz 9 na moje meniny no dobre ked inak nedas :)

 3. 3
  Rozália says:

  ja sa na Jarmok tešim,zo vsetkym co s tym a čo s nim suvisi!

 4. 4
  Robert says:

  Mne je Tradicny Jarmek tradicne u prdele…Kopa ozralcov na jednom mieste a kopa predrazeneho smejdu na druhom….Akurat ti remeselnici su zaujimavi,ale kazdy rok sa to opakuje….

  • 4.1
   Michal says:

   Robo, kedysi dostavali remeselnici aj nejake peniaze, dnes sa hlasia sami a zadra a vo vacsom pocte. Mimo to v promenade bude aj zaujimavy program. Trosku sa to ozivuje ;)

 5. 5
  Božena says:

  Remeselníci a ešte kolotoče…tie si deti a rodičovské peňaženky užijú

 6. 6
  sakel says:

  lenze co ked je stale nenej miesta na obcerstvovacie stanky (tie co su su stale strasne preplnene) a tie kolotoce?
  dakedy byval jarmok aj na Radlinskeho ul. nedalo by sa stym nieco spravit?
  trebars by tam mohlo byt dalsie obcerstnovacie miesto

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.