reklama

Druhý septembrový víkend bude v centre Trnavy v znamení jarmoku

Tradičný trnavský jarmok (TTJ) 2012 otvorí brány už na konci druhého septembrového víkendu, vo štvrtok 6. septembra.

Rozmiestnenie jarmočniska bude v tomto roku takmer totožné s minulosťou. Podľa slov PhDr. Marcely Šimikovej z odboru dopravy a komunálnych služieb na Mestskom úrade v Trnave novinkou je vytvorenie deviatich predajných miest na novej parkovacej ploche medzi mestským úradom a budovou bývalého Tatraskla. Päť nových predajných miest tiež vznikne medzi domom kultúry a OD Jednota pri predajni T-Mobile v rohu Trojičného námestia.

V oboch novovytvorených priestoroch budú umiestnení predajcovia potravinárskeho sortimentu ako sú trdelníky, langoše, palacinky, zemiakové špirálky, domáce štrúdle, podplameník, výrobky z mangalice, cukrová vata, varená kukurica či domáce mäsové údeniny.

Novinkou jarmoku, ktorý potrvá do nedele 9. septembra, bude tiež zriadenie toaliet na Športovej ulici na malom parkovisku pri bývalej prevádzke stávkovej kancelárie.

Pre kolotoče a takzvanú „ľudovotechnickú zábavu“ sú vyhradené priestory na Dolných baštách pod severnou tribúnou Štadióna Antona Malatinského, na Orolskej ulici, na Paulínskej medzi budovou poisťovne a Balakovom, a napokon na Dolnopotočnej ulici na parkovisku za OD Jednota.

Na jarmočnisku bude vytvorených 316 predajných miest. Do uzávierky prihlášok sme prijali celkom 526 žiadostí predajcov. Zo zoznamu uchádzačov o účasť na TTJ neboli zaradení žiadatelia, ktorí nesplnili podmienky stanovené uznesením mestského zastupiteľstva – nemali k termínu uzávierky prihlášok platné živnostenské oprávnenie alebo nemali vysporiadané záväzky voči mestu,“ pripomenula M. Šimiková.

Veľkú pozornosť návštevníkov jarmoku každoročne pútajú remeselníci a ľudoví umelci. V tomto roku ich príde podľa informácií Anny Pekárovej z odboru kultúry do Trnavy stoosemdesiat.

Ľudové remeslá budú sústredené na celej Hlavnej ulici, a tiež aj na časti Trojičného námestia pred divadlom. Počet remeselníkov bude v aj v tomto roku zodpovedať číslam z minulosti,“ doplnila A. Pekárová.

O niekoľko storočí do minulosti sa prenesú počas jarmoku návštevníci Bernolákovho sadu vďaka obľúbenému poduajtiu Stredovek pod hradbami.

Na opačnej strane, pri detskom ihrisku Guliver, budú umiestené nafukovacie atrakcie, ktoré môžu využívať detskí jarmočníci bezplatne.

V tomto roku v sade pribudnú jazdy na poníkoch, tie však už budú spoplatnené.

Organizačný štáb v týchto dňoch kompletizuje kultúrny program jarmoku. V kompletnej podobe ho zverejníme ihneď po tom, ako bude k dispozícii.

História jarmokov a trhov v Trnave siaha až do 13. storočia. Privilégium usporadúvania jarmokov získavala Trnava od panovníkov vďaka statusu slobodného kráľovského mesta.

Dnes už nikto nezráta, koľko jarmokov sa v meste uskutočnilo, aj preto sa Tradičný trnavský jarmok koná bez označenia ročníka.

Tradičný trnavský jarmok 2012 – MAPA:

Zobraziť TRADIČNÝ TRNAVSKÝ JARMOK (TTJ) na väčšej mape

Ulož ako PDF
Napísal 21. augusta 2012 14:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.