reklama

Koľko peňazí stoja mesto Trnava vlastní ľudia?

Financovanie chodu mesta Trnava sa nezaobíde bez ľudí. Viacerých z čitateľov portálu trnava-live.sk zaujímalo, koľko peňazí vynakladá trnavská samospráva ročne zo svojho rozpočtu na mzdy úradníkov. Na základe vašich podnetov prinášame kompletné informácie, vychádzajúce z oficiálnych údajov rozpočtu mesta Trnava na rok 2010.

Program rozpočtu v kapitole Ľudské zdroje počíta v tomto roku s výdavkami vo výške 3,34 milióna eur.

Štatutárni zástupcovia, poslanci MZ, útvar hlavného kontrolóra
Na mzdy štatutárnych zástupcov mesta pôjde z celkovej sumy 156-tisíc eur, na odmeny z fondu odmien schváleného metským zastupiteľstvom je pre štatutárov vyčlenených necelých tisíc eur. Útvar hlavného kontrolóra vyjde v roku 2010 mestskú pokladnicu na 81-tisíc eur, ďalších 800 eur je určených na odmeny. Za poistné a odvody štatutárov mesta a útvar hlavného kontrolóra zaplatí mesto 71-tisíc eur.

Odmeny a náhrady miezd poslancov mestského zastupiteľstva
budú stáť v tomto roku rozpočet 121-tisíc eur. Necelých päťtisíc eur má k dispozícii primátor mesta vo fonde odmien, ktoré môže použiť „za mimoriadne plnenie pracovných úloh, za práce nad rámec bežnej pracovnej činnosti zamestnancov mesta“.
Na školenia štatutárov mesta, občerstvenie počas rokovaní mestskej rady a mestského zastupiteľstva, cestovné náhrady, stravné alebo financovanie sociálneho fondu a doplnkového dôchodnkového poistenia pôjde v tomto roku spolu asi 24-tisíc eur.

Zamestnanci úradu
Na mzdy 186 zamestnancov Mestského úradu v Trnave budú v tomto roku použité prostriedky rozpočtu vo výške približne 1,95 milióna eur. O necelých 35-tisíc eur si môžu prilepšiť zamestanci prostredníctvom fondu odmien (za mimoriadne plnenie pracovných úloh, odmeny pri dosiahnutí životného jubilea a pod.). Za poistné do zdravotných poisťovní a sociálnej poisťovne vyplatí mesto Trnava v tomto roku necelých 688-tisíc eur, ďalších 37-tisíc eur poputuje na doplnkové dôchodkové poistenie zamestnancov. V roku 2010 sa predpokladá s použitím 30-tisíc eur do sociálneho fondu zamestnancov úradu, ďalších 83-tisíc eur bude použitých na doplatky stravného.
Náhrady za ochorenie, cestovné, školenia a ďalšiu starostlivosť o zamestnancov a náhrady za odchodné budú stáť mestskú kasu približne 60-tisíc eur.

Pre porovnanie v roku 2007 boli výdavky v rozpočtovom programe Ľudské zdroje plánované na 2,95 milióna eur, v roku 2008 sa  takmer zhodovali s tými tohtoročnými a dosiahli 3,36 mil. eur. V roku 2009 vynaložilo mesto Trnava na Ľudské zdroje 3,6 milióna eur.


Ulož ako PDF
Napísal 28. júla 2010 2:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.