reklama

Nový softbalový areál na Bottovej ulici dokončia na jeseň. Aj napriek nepriazni osudu

Nové softbalové centrum v Trnave bude dokončené na jeseň tohto roku. Výstavba ihriska a priestorov pre technické a sociálne zázemie odštartovala v areáli ZŠ na Bottovej ulici na jar minulého roku.

Klub Trnava Panthers musel opustiť pôvodné priestory vo vlastníctve STU na Prednádraží. Všetko, čo tam stálo, vybudovali funkcionári, hráčky a rodičia s pomocou sponzorov doslova vlastnými rukami. Inak tomu nie je ani v prípade rodiaceho sa areálu na Bottovej.

Letecká snímka areálu ZŠ na Bottovej ulici so zakreslením ihriska

Foto: Trnava Panthers

„Peniaze vám dnes nedá nikto. Pomáhame si ako sa dá. Organizujeme brigády, pomocnú ruku nám podávajú rodičia našich dievčat, ale aj niektorí sponzori vo forme materiálu, vlastných výrobkov alebo formou posyktnutia svojich zamestnancov,“ vykresľuje realitu prezident úspešného softbalového klubu Igor Baranovič.

Náklady na výstavbu ihriska presiahnu 110-tisíc eur. Väčšina peňazí prichádza na účet klubu prostredníctvom 2 percent, ktoré klubu venovali fyzické a právnické osoby zo svojich daní.

Softbalový areál stojí na pozemkoch mesta, ktoré ich klubu poskytlo do prenájmu na 30 rokov. V súčasnosti čaká na dokončenie objekt, kde sa budú nachádzať šatne, sociálne zariadenia, sprchy, klubovňa a technická miestnosť. Ešte pred začiatkom zimy bude potrebné budovu zabezpečiť pred vplyvom počasia. Strechu a okná už osadili.

Na ihrisku vidíme navozenú antuku a vysadený nový trávnik. „Ako na potvoru je proti nám aj počasie. Predpokladali sme, že počas leta už bude trávnik vyrastený. Bohužiaľ, horúčavy a suchá naše plány skrížili,“ konštatuje I. Baranovič. Na dokončenie čaká oplotenie ihriska, priestor určený pre striedačky, pribudne aj nová tribúna, pálkársky tunel a ozvučenie.

„V budúcnosti by sme radi areál spojili so susednou Botanickou záhradou. V okolí ihriska chceme vysadiť nové stromy a zeleň, vďaka čomu docielime vytvorenie krajšieho a príjemnejšieho prostredia. So základnou školou sme sa dohodli, že budeme udržiavať aj vedľajšie ihrisko, plánujeme vybudovať aj nové menšie detské ihrisko,“ prezentuje plány prezident Trnava Panthers.


Objekt so šatňami, sociálkami, klubovňou či technickou miestnosťou už naberá reálne kontúry

Hoci má softbal v Trnave zapustené hlboké korene už takmer dve desaťročia, a v klube za ten čas vyrástlo množstvo reprezentantiek, pred každou sezónou bojuje o prežitie. Sponzorov je málo, financovanie športu na úrovni štátu nulové. Na Slovensku totálne absentuje koncepcia prerozdeľovania financií v športe, v porovnaní s inými krajinami zaostávame na celej čiare.
„Ak by nám nepomáhali rodičia a priatelia, tak nemáme šancu prežiť. V klube dnes posôbí viac ako 100 dievčat vo veku od siedmich rokov až po dospelé ženy. Ihrisko je pre nich všetkým, chodia sem nielen na tréningy a zápasy, ale aj vo svojom voľnom čase. Rodičia vždy vedia, kde ich nájdu, nemusia sa obávať, že sa budú len tak bezcieľne potulovať v uliciach,“ dodáva Igor Baranovič.

Ulož ako PDF
Napísal 30. júla 2010 11:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.