reklama

Pripravuje sa rekonštrukcia zničených komunikácií na Hraničnej ulici v Modranke

Technicky nevyhovujúce komunikácie na Hraničnej ulici v Modranke, spájajúcej hlavný ťah mestskou časťou okrem iných aj s novými ulicami Lúčna, Vodná a Jabloňová plánuje mesto Trnava kompletne zrekonštruovať. V tohtoročnom rozpočte je na projekt, ktorý je v súčasnosti v stavebnom konaní, vyčlenených 133-tisíc eur.

Hraničná ulica je v Modranke dôležitou spojnicou viacerých ulíc

Úzku a značne opotrebovanú panelovú cestu nahradí nová vozovka z asfaltobetónu, chodníky a vjazdy k rodinným domom budú zo zámkovej dlažby. Z projektovej dokumentácie sa dozvedáme, že projekt počíta s výstavbou 5,5 metra širokej komunikácie. V smere od Sereďskej ulice bude po celej dĺžke Hraničnej ulice až po Rajčúrsku vybudovaný nový chodník široký 2,25 metra. V časti od Rajčúrskej po Vodnú počíta projektová dokumentácia s vložením jeden meter širokého pásu zelene, čím sa šírka chodníka zmenší na 1,75 metra.

„Celá cesta bude lemovaná cestnými obrubníkmi, v miestach vjazdov na pozemky budú znížené na 2,0 cm. Po pravej strane Hraničnej ulice budú medzi vjazdami riešené pásy zelene s výsadbou stromov a okrasných drevín až po Vodnú ulicu.  Riešené budú štyri prechody pre chodcov, realizované bezbariérovo, sklonom a sklopeným obrubníkom, vyznačené vodorovným dopravným značením, tzv. zebrou,“ uvádza sa v projekte.

Stav komunikácie je dlhodobo nevyhovujúci

Pre výstavbu dôjde k výrubu ôsmich stromov, ako aj troch kusov krovín. Mesto počíta s ich nahradením  novou výsadbou a založením trávnika. Súčasťou investície na Hraničnej ulici je aj úprava vzdušného vedenia elektrických káblov, pri ktorej je navrhovaná prekládka stožiarov.

Ulož ako PDF
Napísal 1. augusta 2010 2:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.