reklama

Na Kočišskom za Kamenným mlynom pribudne 30 nových domov, výstavba sietí a komunikácií je v územnom konaní

Pred začiatkom plánovanej výstavby troch desiatok nových domov v rámci IBV Kočišské na okraji Bieleho Kostola vznikne nová infraštruktúra v podobe ciest, chodníkov a kompletných inžinierskych sietí. Investičný zámer trnavskej mestskej samosprávy je na začiatku územného konania.

Ako vyplýva zo zverejnených dokumentov, v lokalite medzi Rekreačnou ulicou a golfovým areálom vznikne nová miestna komunikácia a vybudujú tu inžinierske siete pre plánovanú výstavba rodinných domov.

Na parcelách s výmerou od 516 do 917 metrov štvorcových pribudne tridsať samostatne stojacich rodinných domov v zmysle platného územného plánu mesta Trnava.

Predložený zámer pre územné rozhodnutie sa týka vybudovania miestnych komunikácií, plynovodu, kanalizácie, vodovodu, verejného osvetlenia, prípojok elektriny, internetových služieb, prekládok nadzemného vedenia telekomunikačnej siete aj sadových úprav.


Ilustračné vyznačenie budúcej komunikácie

Reprofoto: Mapy.cz

Hlavná vetva miestnej komunikácie so šírkou 3,5 metra je navrhnutá ako jednosmerka s dĺžkou 670 metrov, vybudovaná bude pozdĺž Rekreačnej ulice, lemovaná dvojmetrovým chodníkom, ďalšia komunikačná vetva bude mať dĺžku 90 metrov.

Spojenie s Rekreačnou ulicou zabezpečia dve obojsmerné komunikácie s dĺžkou asi 30 metrov.

V rámci sadových úprav je cieľom ozelenenie hlavnej komunikácie v podobe výsadby stromov, kríkov, trvalkových záhonov a trávnikov.

Lokalita IBV Kočišské sa nachádza na hranici katastrov Trnavy a Bieleho Kostola, územie spadá pod samosprávu mesta Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 12. októbra 2023 10:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.