reklama

Obyvatelia Šípovej ulice trpia výstavbou Nitrianskej a žiadajú mesto o nápravu súčasného stavu

Obyvatelia Šípovej ulice v Trnave trpia intenzívnou dopravou, ktorá prechádza priamo pred ich domami. Situáciu ešte zhoršuje skutočnosť, že komunikácie na ulici sú v žalostnom stave. Panelová cesta je rozpadnutá a plná výtlkov.
A aby toho toho nebolo málo, tak v čase rekonštrukcie Nitrianskej cesty jazdia po ich ulici stavebné stroje, ťažké nákladiaky, a dokonca aj kamióny z okolitých firiem.

Ľudia zo Šípovej ulice odoslali svoju sťažnosť na súčasný stav priamo najvyšším predstaviteľom mesta. Redakcia trnava-live.sk má dokument k dispozícii.

„Príčin neustálych problémov, s ktorými bojujeme, je viacero. Spôsobujú ich tranzitujúce kamióny a nákladiaky, ťažké mechanizmy, autobusy MHD aj medzimestské linky. Vodiči si cez Šípovú ulicu skracujú cestu z Bulharskej na Nitriansku ulicu smerom od priemyselnej zóny vo Vajslovej doline, často jazdia rýchlejšie ako je povolená 50-ka. Osobné autá sa tadiaľto nezriedka valia aj osemdesiatkou. Neskutočný hluk ozývajúci sa od betónovej cesty zažívame každý deň od skorého rána až do neskorých nočných hodín. Mnohí z obyvateľov ulice majú preto problémy so spánkom,“ sťažujú sa majitelia rodinných domov zo Šípovej.

Ako ďalej upozorňujú nespokojní občania vo svojom stanovisku zaslanom na trnavskú radnicu, pred časom platil na ulicu zákaz vjazdu pre nákladné automobily. „Akoby zázrakom zákazové značky smerom od Bulharskej zmizli, od Vlárskej ulice sú prelepené, čo v praxi znamená, že nákladiaky sú úmyslene nasmerované na našu rozbitú starú betónovú cestu.“

Oficiálne obchádzkové trasy, zverejnené ešte pred začatím stavebných prác na webovej stránke mesta o odkláňaní dopravy Šípovú ulicu nespomínajú. Doprava má viesť po Mikovínyho a Bulharskej, prípadne po Zelenečskej. Aj preto je zvláštne, že zákazové dopravné značky v okolí Šípovej boli odstránené alebo zakryté.

Následky prejazdu nákladných áut sú podľa obyvateľov zrejmé: praskajúce omietky v niektorých domoch, možné poruchy na nízkopoložených inžinierskych cestách, neprimeraný hluk, rýchla a nebezpoečná jazda, pre ktorú majú ľudia strach o deti, ale aj pri vlastnom nastupovaní či vystupovaní z auta.
„Žiadame o znovuosadenie zákazu vjazdu nákladným automobilom z Bulharskej a Jasnej ulice na Šípovú ulicu, osadenie spomaľovačov na okraje ulice od Nitrianskej a Bulharske, osadenie dopravenj značky so zníženou rýchlosťou a tabuľou – Obytná zóna.
Napokon žiadame, aby došlo k oprave výtlkov, resp. k rekonštrukcii komunikácie a výmene betónových panelov za klasický asfalt,“
zhrnuli svoje požiadavky obyvatelia Šípovej ulice.

Postoj k problémom zo strany mesta Trnava prinášame zatiaľ v skrátenej podobe, viac zverejníme po obdržaní oficiálneho  stanoviska:
„V prvom rade treba pripomenúť, že mesto bolo veľmi potešené správou o realizácii investície na Nitrianskej ulici. Z toho dôvodu nebolo vo všeobecnom záujme klásť si mimoriadne podmienky, ktoré by mohli projekt zo strany Slovenskej správy ciest zastaviť. Nie je pravdou, že by mesto prikázalo stavebným firmám používať na tranzit Šípovú ulicu.  V platnosti sú oficiálne obchádzkové trasy cez Mikovínyho, Bulharskú, prípadne Zelenečskú ulicu. Problém zatiaľ bližšie nepoznám, nemôžem sa preto vyjadriť ani k zakrytým a odstráneným zákazovým značkám. Stanovisko k problému Šípovej ulice vám sprostredkujem v priebehu štvrtka,“ uviedol operatívne v telefonickom rozhovore vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Mapa lokality (klikni pre zväčšenie):

Foto a popisky: Obyvatelia Šípovej ulice


Ulož ako PDF
Napísal 4. augusta 2010 17:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Obyvatelia Šípovej ulice trpia výstavbou Nitrianskej a žiadajú mesto o nápravu súčasného stavu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.