reklama

Na hlinách vzniká ďalšie moderné detské ihrisko

Krátko po sprevádzkovaní nového detského ihriska za daňovým úradom na sídlisku Družba začína mesto Trnava s realizáciou ďalšieho. Moderný detský park vyrastie Na hlinách.

Situačná mapka nového detského ihriska

„V lokalite budú popri asfaltovom chodníku osadené lavičky s operadlom, pri nich budú umiestnené odpadkové koše. Vznikne aj nový chodník zo zámkovej dlažby. Pod navrhovaným listnatým stromom bude umiestená kruhová lavica. Hracie prvky pre deti sú vyberané pre kategóriu menších detí, bude tu použitá stonožka na lozenie, preskakovačka, strunové hojdačky – veveričky, soška sova a vyhliadková veža, ktorá má evokovať posed – lesnú stavbu určenú na pozorovanie zvierat. Všetky prvky drobnej architektúry sú navrhnuté z agátového dreva, tak aby bola zabezpečená ich dlhá životnosti,“ priblížilo zámer investície mesto Trnava v tlačovej správe.

Hlavným motívom humanizácie jedného z obytných súborov Na hlinách je lesná cestička. Tento motív sa okrem plochy prenáša aj na drobnú architektúru. Dôležitým prvkom bude napríklad vyhliadková veža – posed.

„Nová výsadba zelene bude vhodne dopĺňať jestvujúce i navrhované plochy. Verejné osvetlenie bude kompletne zrekonštruované a doplnené budú aj nové stožiare. Stavebné a rekonštrukčné práce by mali byť dokončené v polovici septembra. Celkové náklady budú približne 65 tisíc eur,“ konkretizuje mesto Trnava.

V ďalších obdobiach sa plánuje postupná humanizácia všetkých šiestich obytných súborov v danej lokalite.

Ulož ako PDF
Napísal 5. augusta 2010 10:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.