reklama

Mesto predáva ďalšie dve nehnuteľnosti v centre, kupci sa nehrnú

Mesto Trnava ponúka na predaj ďalšie dva domy v centre. Formou verejnej súťaže ponúka záujemcom na predaj objekty na Halenárskej ulici č. 14 a 16.Už v minulosti sa trnavská samospráva snažila predať ďalšie dva objekty na Hviezdoslavovej a Halenárskej ulici, no doteraz bez úspechu.
„V jednom prípade sa prihlásil záujemca, nesplnil však zákonom stanovené požiadavky. Napriek tomu s ním stále rokujeme o prípadných možnostiach predaja,“ priblížil tlačový tajomník Pavol Tomašovič. Filozofiou mesta nie je podľa jeho slov vypredávať majetok mesta. Správa a údržba niektorých objektov však vyžaduje privysoké náklady z mestského rozpočtu a tieto peniaze sa mestu zdajú ako neefektívne vynaložené. V centrálnej mestskej zóne vlastní mesto 26 obytných domov, na predaj zatiaľ ponúklo len štyri z nich. Financie chýbajú nielen na najnutnejšiu údržbu a menšie opravy, nehovoriac o generálnej rekonštrukcii.

Minimálna východisková predajná cena určená znalcom za tento dom na Halenárskej je 529-tisíc eur

„Objekty predávame formou verejnej obchodnej súťaže za cenu stanovenú znalcom podľa príslušného zákona. Ak sa v prvom kole nenájde kupec, môžeme vyhlásiť novú súťaž, kde je možné nehnuteľnosť predať za najvyššiu ponúknutú sumu,“ poznamenal.

Za dom na Halenárskej 14 je stanovená minimálna východisková cena 529-tisíc eur, na druhý dom so súpisným číslom 16 až 601-tisíc eur. Domy ešte nedávno obývali neprispôsobiví spoluobčania a sú v horšom technickom stave. Postavené boli ešte v polovici 19. storočia. Prípadný kupec sa tak bude musieť pripraviť na investície do zásadnej rekonštruckie spojené so splnením požiadaviek pamiatkárov.

„V súčasnom období hospodárskej recesie záujem o domy nie je. Radi by sme v ďalšej fáze upravili podmieky verejnej súťaže tak, aby nehnuteľnosti boli pre prípadných záujemcov atraktívnejšie,“ pripomenul P. Tomašovič.

V máji tohto roka vyhlásilo mesto súťaž na predaj nehnuteľnosti na Halenárskej č. 5. Za východiskovú cenu 499-tisíc eur neprejavil záujem ani jeden kupec.

Ulož ako PDF
Napísal 9. augusta 2010 15:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto predáva ďalšie dve nehnuteľnosti v centre, kupci sa nehrnú”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.