reklama

Centrum mesta ožije na tri dni folklórnym festivalom Trnavská brána

Deviaty ročník medzinárodného festivalu folklórnych súborov TRNAVSKÁ BRÁNA 2010 sa začína v piatok 20. augusta a potrvá do nedele 22. augusta 2010.
Program festivalu, ktorý je zmesou vystúpení folklórnych súborov z rôznych slovenských regiónov a aj zo zahraničia, koncertov ľudových hudieb, vystúpení pre deti, rozmanitých dielní, či ukážok ľudových remesiel, bude prebiehať najmä na Trojičnom námestí a na nádvorí radnice.

Foto: trnava.sk

Okrem domácich folklórnych súborov sa počas rôznorodého programu zameraného na prezentáciu folklóru v jeho rôznych a bohatých podobách predstavia účinkujúci z Česka, Poľska, Maďarska, Litvy. Zaujímavosťou je vystúpenie súboru Yuan-Yuan z Taiwanu, ktorý vystúpi na Trojičnom námestí v piatok večer. Festival bude slávnostne otvorený piatok o 16. 30 h. Už od 16.00 bude na centrálnom trnavskom námestí prebiehať živá dielňa, ktorá ponúkne návštevníkom najrozmanitejšie produkty ľudovoumeleckej výroby a pokračovať bude aj v sobotu a nedeľu.
Súbežne s festivalom bude v priestoroch mestského úradu výstava fotografií z predchádzajúcich ročníkov. Ani tento rok nebude chýbať obľúbený a pestrý krojovaný sprievod Hlavnou ulicou.

Pre deti a ich rodičov je pripravené pásmo Na tom našom dvore, ktoré sa začína v sobotu o 13.00 h. na nádvorí trnavskej radnice. Festival v nedeľu ukončí Slovenské divadlo tanca predstavením Carmen v mestskom amfiteátri.

(Tlačová správa mesta Trnava)

Kompletný program festivalu

Ulož ako PDF
Napísal 20. augusta 2010 1:06. Článok je zaradený do rubriky: Kultúra. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.