reklama

Tohtoročný Trnavský jazzyk na radnici aj s Danom Bártom a Illustratosphere

V nedeľu 29. septembra organizuje mesto Trnava ďalší diel obľúbeného minifestivalu Trnavský jazzyk. V priestoroch nádvoria radnice sa predstaví vynikajúci český hudobník Dan Bárta s kapelou Illustratosphere. Priaznivci kvalitnej hudby si iste prídu na svoje aj počas koncertu zoskupenia slovenských muzikantov vystupujúcich pod názvom Žena s ovocím. Kapelu tvoria Andrej Hruška, Marián Slávka, Roland Kánik, Filip Hittrich, Ondrej Mačák a špeciálny hosť Daniel Heriban.

„Organizačný tým festivalu radšej ubral na počte kapiel, ktoré vystúpia a stavil na osvedčené meno Dana Bártu a šťavnaté zoskupenie Žena s ovocím,“ vysvetľuje usporiadateľský tím podujatia.

Žena s ovocím je zosobnenie dvoch ľudí, ktorí sa snažia vyrozprávať svoje osudy, starosti a radosti pomocou piesní. Formát piesní si obidvaja zamilovali pri počúvani svojich obľúbených osudov Deža Ursínyho, Jara Filipa, Andreja Šebana, Marka Brezovského a iných… Projekt vyústil do vydania ich debutového CD Žena s ovocím na ktorom sa objavilo viacero spevákov (prípadne basgitaristov so speváckym talentom), s ktorými hlavní predstavitelia udržujú nadštandardné vzťahy (Oskar Rózsa, Tomáš Sloboda, Dano Heriban, Zuzana Mikulcová).

Žena s ovocím o sebe

Marián Slávka tento album charakterizoval slovami: „Všetko sú to pesničky slovenské, nie je tam ani jeden anglický text. Je to jednoducho taký pesničkový album. Je rôznorodý, lebo moja a Andrejova tvorba je rôzna. Základný rozdiel je ten, že ja svoje veci robím na klavíri a Andrej na gitare, takže to je úplne iná koncepcia. Andrej sa púšťa aj do takých trošku modernejších vecí, moje skladby sú viac klasické.“

Dan Bárta & Illustratosphere

Foto: Ivan Prokop/danbarta.cz

Hviezdou posledného letného nedeľného večera bude Dan Bárta so svojou kapelou Illustratosphere.

V tomto roku Dan Bárta sprevádzal majstra vokálneho umenia Bobbyho McFerrina na svojom turné v Českej republike. Dôvodom prečo si táto svetová legenda vybrala práve Dana Bártu sú nepochybne ich spoločné vlastnosti a to výnimočná muzikálnosť a improvizačné schopnosti
Dan Bárta patrí medzi najtalentovanejších a najvšestrannejších spevákov v Česku a na Slovensku, je držiteľom mnohých ocenení, rešpektovaný odbornou kritikou ale aj širokou verejnosťou. Jeho koncert v Trnave na radnici sľubuje silný hudobný zážitok.

Vstupné na Trnavský jazzyk 2010 je symbolické 3 eurá, podujatie začína o 19. hodine.

Ulož ako PDF
Napísal 23. augusta 2010 12:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Kultúra, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.