reklama

Neznámi očarili tisíce fanúšikov country na slávnom festivale Stodola Michala Tučného

Zabodovať na jednom z najväčších country festivalov v Českej republike, a navyše sa odtiaľ vrátiť s významným ocenením, sa nepodarí každému. Trinásty ročník slávnej Stodoly Michala Tučného priniesol šťastie šteruskej kapele Neznámi, členom ktorej je aj známy trnavský banjista Roman Áč.

Neznámi očarili niekoľkotisícový dav priaznivcov country hudby natoľko, že získali prestížnu Cenu Michala Tučného, udeľovanú každoročne jednej z vystupujúcich amatérskych a poloprofesionálnych skupín vystupujúcich na festivale. Cenu členom kapely odovzdala dcéra legendárneho muzikanta Michaela.

„Víťazstvo si vážime o to viac, že išlo o divácku cenu. Po prvý raz sme sa predstavili na pódiu v piatok. Na základe nášho vystúpenia sme sa dostali medzi dve postupujúce kapely do sobotňajšieho finále. Diváci napokon svojim hlasovaním rozhodli o tom, že cenu odvážame na Slovensko,“ hovorí Roman Áč.
Neznámi sú iba druhou slovenskou skupinou, ktorej sa na Stodole Michala Tučného podarilo zvíťaziť. Pred nimi tento husársky dokázali košickí Veslári pred piatimi rokmi.
Tento úspech berieme aj ako ocenenie dlhoročnej práce všetkých členov kapely,“ hodnotí trnavský muzikant, jeden zo zakladajúcich členov skupiny Grasscountry, pravidelný partner speváka Bystríka a stabilný člen šteruskej zostavy.

VIDEO: Vystúpenie skupiny Neznámi na festivale Stodola Michala Tučného

Neznámi fungujú jedenásť rokov a postupne si získavajú čoraz väčší rešpekt a uznanie medzi hudobnou komunitou. Pravidelne vystupujú na väčších aj menších festivaloch na Slovensku aj v susednej Českej republike.
O rok, v ďalšom vydaní Stodoly M. Tučného, budú Neznámi z pozície držiteľov ocenenia hrať počas hlavného večerného programu. „Je to pocta a už dnes sa veľmi tešíme na naše vystúpenie. Stodola v Hoštiaciach patrí medzi špičkové festivaly a pre nás je veľkou cťou hrať pred tisíckami priaznivcov country,“ dodal Roman Áč.

Ulož ako PDF
Napísal 26. augusta 2010 2:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Kultúra. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.