reklama

V Motobare budú koncertovať jedinečné Slniečko a Neznámi s Willie Jonesom

Kvalitné country v podaní známej šteruskej skupiny Neznámi a amerického hudobníka Willie Jonesa, ale aj veselá folk-rocková kapela Slniečko z Piešťan. Taký bude záver týždňa v trnavskom Motobare Rock & Blues.

Country skupina Neznámi vznikla v roku 1999. Má za sebou množstvo vystúpení na známych festivaloch na Slovensku, v Čechách či Nemecku.

V januári 2009 nahrali prezentačné CD „NEZNÁMI 2009“ so štyrmi skladbami so slovenskými textami a jedným írskym tradicionálom, vlani vydali album Neznámi 2011, na ktorom sa autorsky podieľal aj známy trnavský spevák Bystrík Červený

Kapela získala v auguste 2010 na najväčšom českom country festivale Stodola Michala Tučného v Hošticích prestížne ocenenie – Cenu Michala Tučného. V septembri začína spolupráca s americkým spevákom a skladateľom Willie Jonesom dvoma vystúpeniami na Slovensku a koncertami v nemeckých mestách Eging Am See a Mníchov.

Koncert začína v piatok 13. apríla o 20. hodine.

VIDEO: Willie Jones a Neznámi v Motobare (november 2011)

Skupinu Slniečko alebo Punto a rybacé hlavy asi trnavskému publiku netreba príliš predstavovať. Aj napriek tomu, že v našom meste sa neukázali už pomerne dlhší čas.

Kapela vznikla už v roku 1983. Za ten čas vyprodukovala päť albumov a dala svetu viacero kultových skladieb a textov.

Slniečko kombinuje rock, folk, punk a prvky world music. Od začiatku opierala o osobité texty Petra Remiša, spievané v trnavskom nárečí. Ich vystúpenie je príjemným oživením festivalov a kultúrnych akcií.

VIDEO: Slniečko – Rajčiny (live)

Koncert skupiny Slniečko začína v Motobare na Šrobárovej ulici sobotu 14. apríla o 20. hodine.

Ulož ako PDF
Napísal 12. apríla 2012 18:16. Článok je zaradený do rubriky: Kam vyraziť, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.