reklama

O tom ako bude dopadne bytový komplex Zátvor II. rozhodne vývoj hospodárskej krízy

V horizonte približne dvoch až troch rokov chce spoločnosť Lucron Development odovzdať do užívania prvých 90 bytov projektu Zátvor II. Nové bytovky budú situované medzi hypermarketom Tesco, severnou časťou obchvatu a sídliskom Zátvor.

„Momentálne je vydané územné rozhodnutie a finišuje príprava dokumentácie pre stavebné povolenie,“ informuje spoločnosť na svojej internetovej stránke. Na jar tohto roku zástupcovia Lucronu prezentovali zámer postaviť v dotyku Veternej a Sibírskej ulice až 1500 bytov. Náklady na výstavbu rozsiahleho developerského zámeru majú dosiahnuť 100 miliónov eur.

Postupne by podľa zámeru, ktorý investor vypracoval a nechal posúdiť štátnymi orgánmi, malo v susedstve súčasného sídliska Zátvor vyrásť desať nových blokov. Pokiaľ by sa investor do projektu pustil v celom rozsahu, čas výstavby odhaduje na 10 rokov.
„Konkretizovať termíny je v období hospodárskej krízy náročné,“ vyjadrili sa zástupcovia spoločnosti na verejnom prerokovaní projektu, ktoré sa uskutočnilo na prelome marca a apríla toho roku.

Pozemky projektu Zátvor II. ohraničuje sídlisko Zátvor, hypermarket Tesco, obchvat a Piešťanská cesta

Lucron Development predpokladá aj s výstavbou viac ako 2100 parkovacích miest, z nich vyše 1500 bude umiestnených v podzemných garážach. Investor deklaruje snahu obklopiť novú obytnú zónu zeleňou. Podiel zelených plôch na celkovej výmere projektu má dosiahnuť najmenej 50 percent.

Plánované napojenie lokality Zátvor II. Červeným sú vyznačené nové komunikácie

Už v priebehu prvej etapy výstavby investor zrekonštruuje časť Veternej ulice, postaví kruhovú križovatku Veterná – Olympijská a zrealizuje napojenie lokality za hypermarketom Tesco na Piešťanskú cestu. Dopravné riešenie je tvorené systémom okruhu okolo celej zástavby. Napojenie z Piešťanskej cesty bude riešené novou spojnicou s Veternou a Sibírskou ulicou.
Plánované je aj predĺženie Veternej až po SOU energetické na Sibírskej.

Väčšinu bytových domov plánujú postaviť do výšky piatich nadzemných podlaží, niektoré bytovky budú sedempodlažné. Maximálna výška budov nepresiahne 23 metrov. Vnútroblokové priestory majú okrem zelene obohatiť aj detské ihriská.

Developer momentálne predáva byty v bratislavskom projekte Eden Park

V Bratislave pôsobiaca spoločnosť Lucron Development a.s. bola založená v roku 2005. Spoločnosť je aktívna na poli obytných i komerčných nehnuteľností. V Bratislave momentálne predáva byty projektu Eden Park.
Lucron má v Luxembursku uznávaných a úspešných partnerov. IKOGEST a Promobe Finance sú v Luxembursku najväčšie developerské spoločnosti. Momentálne partneri Lucronu developujú spolu niekoľko stoviek tísíc metrov štvorcových.

Ulož ako PDF
Napísal 18. septembra 2010 2:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.