reklama

Víťaz Trnavskej hodinovky M. Valkovič ako jediný prekonal hranicu 16-tisíc metrov

Víťazom 54. edície bežeckého podujatia Trnavská hodinovka sa v stredu podvečer na tartane Mestského atletického štadióna Antona Hajmássyho stal Michal Valkovič z Bežeckého klubu Čierne Kľačany. Za 60 minút odbehol 16 230 metrov. Prakticky od samého štartu udával Valkovič tempo na čele pretekov spolu s oddielovým kolegom Petrom Havettom, ktorý napokon dobehol druhý s výkonom 15 900 metrov. Bronzový stupienok obsadil Jozef Orth z trnavskej Slávie, keď zabehol v krásnom jesennom počasí 15 150 metrov.

Tempo pretekov udávala dvojica bežcov M. Valkovič (vľavo) a P. Havetta z Čiernych Kľačian

V ženskej kategórii triumfovala Katarína Drahovská (ŠBR Piešťany – 13 920 metrov), za ňou skončila Silvia Blahová z Triatlon Team-u Trnava (13 480 m), tretia sa umiestnila Slavomíra Banárová (Dolné Orešany) výkonom 11 800 metrov.

Organizátori poduajtia z AŠK Slávia Trnava, mesta Trnava a bežeckého portálu beh.sk zaregistrovali na štarte hodinovky 52 účastníkov. Rekord podujatia drží Poliak Ryszard Malecki výkonom 18 910 metrov.

Ešte pred štartom hlavnej kategórie mužov a žien sa uskutočnili preteky žiakov a dorastu v behu na 12 minút.

+Kompletné výsledky

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 23. septembra 2010 0:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.