reklama

Chlapi, traste sa! Za volantom sú sestry Poláčkové!

Keď automobilovému pretekárovi a človeku, ktorý sa prakticky od malička vŕta v motoroch privedie manželka na svet dve dcéry, asi len ťažko by ste predpokladali, že zákon povestného Newtonovho jablka, ktoré nepadá ďaleko od stromu, bude platiť aj v tomto prípade.

Trnavčan Milan Poláček jazdil snáď na všetkom, do čoho namontovali motor. Vyskúšal motokros, rallye, pretekal na štvorkolkách, ale azda najviac ho chytili rallyecrossové súťaže na džípoch. Za sebou má desiatky štartov na súťažiach na Slovensku aj v zahraničí a vo vitríne množstvo pohárov dokazujúcich jeho talent a odvahu nezastaviť sa ani pred tými najextrémnejšími výzvami prírody.

Pretekárska rodina z Trnavy: v strede otec Milan, vľavo mladšia Paulínka, vpravo Kristína

Ale aby sme sa vrátili k tomu jablku: v sezóne 2011 si sadnú za volant pezinského Paddock Teamu obe dcéry Milana Poláčka: 23-ročná Kristína a 15-ročná Paulína.
Kristína bude súťažiť v slovenskom a európskom šampionáte v pretekoch do vrchu na aute Kia C’eed 2.0 s dieselovým motorom, mladšia Paulínka odjazdí sezónu v juniorskej kategórii na rovnakom aute s obsahom 1.6 litra.

S motoristickou rodinkou sme si dali rande na známej tréningovej dráhe pod Pezinskou babou, ktorá je domovským stánkom Paddock Teamu. Dievčatá aj napriek zimným podmienkam tvrdo trénovali a zvykali si za volantom na svoje budúce pracovné náčinie.  Sparingpartnera im robil aj 19-ročný Trnavčan Rišo Petre, ktorý bude tiež členom novobudovaného tímu so sídlom pod Pezinskou babou.

Tvrdý tréning: každý víkend strávia dievčatá za volantom skúšobnej Kie s výkonom 128 koní niekoľko hodín

„Priznám sa, že mňa to nijako extra k autám a pretekom neťahalo. Až minulý rok som dostala možnosť vyskúšať si preteky do vrchu v kategórii amatérov. Darilo sa mi celkom dobre, na sériovej Fabii RS som si zapísala niekoľko zaujímavých výsledkov v konkurencii ostrieľaných chlapov a dostala som ponuku ďalej rozvíjať svoje pretekárske skúsenosti,“ rozpráva o svojich začiatkoch v motoršporte staršia zo sestier Poláčkových Kristína.
U Paulínky ide v porovnaní s jej sestrou o trošku odlišný prípad: mladšia dcéra M. Poláčka je na atmosféru pretekov, víkendov strávených v karavane a na cestách zvyknutá už niekoľko rokov – jazdila totiž veľmi kvalitne šampionáty na štvorkolke.
„Ja som mala na rozdiel od sestry vždy bližšie k autám a motorom. Už od malička som sa motala okolo otca v špeciálnej pretekárskej kombinéze, ktorú mi niekde zohnal,“ spomína Paulína.

Zavíjanie motora, pískanie pneumatík, šmyky, prudká akcelerácia, ostré brzdenie. Biela Kia spoľahlivo krúži po šmykľavej a premočenej dráhe dlhé minúty. Pohľad na drsnú jazdu je pre nielen pre fanúšika motoristického športu nanajvýš interesantný.
Aké je však jeho prekvapenie, keď z voza vystupujú dve krásne mladé dievčatá, oblečené v civile, akoby sa práve vybrali na nákupy do obchodného centra. Len málo vídané.

Video:


Ako vnímajú chalani za volantom konkurenčného auta dievča? „Úplne normálne. Prijali ma medzi seba veľmi dobre. Možno aj preto, že nie som žiadna bábika, ktorej bohatý ocino zaplatil nejakú zábavku. So súpermi si vychádzame výborne, debatujeme, radíme si, je to zábava. Verím tomu, že rešpekt, ktorý som si vybudovala pre svoje dosiahnuté časy, v budúcej sezóne s novým autom ešte viac potvrdím,“ vysvetľuje Kristína.

Za volantom Kristína Poláčková

So svojou sestrou Paulínou majú do pretekárskej budúcnosti jeden spoločný sen – jazdiť rallye. „Láka nás to obidve. Mohli by sme pretekať aj spoločne v jednom aute. Mne sa páči šotolina, blato, prach. To mi asi zostalo zo štvorkoliek. Kristína je zase stvorená pre asfalt. Takto by sme si podľa druhu trate mohli robiť navzájom navigátorky,“ s úsmevom hovorí o plánoch do budúcnosti 15-ročná Paulínka. Pre svoj vek si však zatiaľ na rallye bude museiť počkať. Aspoň tri roky, pretože povolenie zúčastňovať sa pretekov môže získať až v osemnástich.

Paddock Team Pezinok pod vedením Miroslava Gajdošíka bude v sezóne 2011 pretekať na piatich krásnych červených autách Kia C’eed. Základnou úlohou šéfa tímu je nielen postaviť na sezónu kvalitné autá, ale aj zabezpečiť financovanie tímu. „Čaká nás veľa práce, hľadanie partnerov a sponzorov, zabezpečenie techniky a materiálu. Ale vstupujeme do projektu s veľkou chuťou. Máme talentovaných mladých pretekárov a dúfame, že premiérovú sezónu zvládneme,“ vyjadruje optimizmus Miroslav ‚Miťo‘ Gajdošík.

Fotogaléria:

Ulož ako PDF
Napísal 14. decembra 2010 7:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Chlapi, traste sa! Za volantom sú sestry Poláčkové!”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.