reklama

Do dopravy investuje radnica ani nie polovicu peňazí spred dvoch rokov

Až o dva milióny eur menej vynaloží v roku 2011 trnavská radnica na dopravu v porovaní s predošlým rokom. Kým vlani išlo z mestského rozpočtu na riešenie dopravy takmer 5 miliónov eur, aktuálny rozpočet na tento rok počíta len so sumou 3 milióny eur.
Ešte zaujímavejšie vyzerá porovnanie s rokom 2009, kedy dosiahli celkové výdavky mesta Trnava na oblasť dopravy 6,8 milióna eur, z toho kapitálové výdavky predstavovali takmer 5,4 milióna eur.

Z celkového trojmiliónového balíka určeného na dopravu pôjde z rozpočtu na dotáciu Mestskej autobusovej dopravy a softwarové vybavenie pre výrobu cestovných lístkov takmer 970-tisíc eur.
Kým bežné výdavky na riešenie dopravných problémov mesta sa zvýšia v porovnaní s rokom 2010 približne o 130-tisíc na 725-tisíc eur, kapitálové výdavky majú klesnúť o 2,1 milióna na milión 300-tisíc eur.

Investičných akcií bude v porovnaní s rokom 2010 menej

V položke kapitálových výdavkov je najväčšou plánovanou dopravnou akciou roka rekonštrukcia Cukrovej ulice. Z rozpočtu na túto akciu použije mesto pol milióna eur. Stotisíc eur investuje radnica do už začatej rekonštrukcie Hraničnej ulice v Modranke, plánovaná oprava mosta na Mikovínyho ulici si vyžiada 83-tisíc eur.
Na financovanie prvej etapy výstavby cyklochodníka na Vansovej ulici, z plánovaných troch, v úseku od Hospodárskej ulice po križovatku Bottova-Moyzesova, je v rozpočte vyhradených 70-tisíc eur.
V roku 2011 mesto zafinancuje aj výstavbu chodníka v lokalite Pekné pole v hodnote 40-tisíc eur a úpravu verejného priestranstva Pútnická-Dedinská-Krasku v Modranke (15-tis. eur).

Stotisíc eur bude stáť plánované prebudovanie parkoviska a zmena organizácie dopravy v Kamennom mlyne. Päťdesiattisíc eur použije samospráva na rekonštrukcie povrchov parkovísk poškodených vplyvom času a erózie.
Na „nevyhnutné rekonštrukcie povrchov miestnych komunikácií a chodníkov na základe vyhodnotenia ich konštrukčne – technického stavu, kedy bežnou opravou a údržbou nie je možné zabezpečiť schodnosť chodníka a bezpečný pohyb peších“ je v rozpočte na tento rok určených 220-tisíc eur.

S použitím takmer 40-tisíc eur počíta rozpočet kapitálových výdavkov na projektovú dokumentáciu: v roku 2011 sa budú spracovávať projekty rekonštruckie Halenárskej ulice, dobudovanie komunikácie Pri kalvárii, prepojovacieho chodníka Vlárska-Tamaškovičova či opravy mostov na Mikovínyho ulici a pri Bernolákovej bráne a niekoľkých parkovísk.

Balík bežných výdavkov v hodnote 725-tisíc eur naplánovaný na rok 2011 rozdelí mesto nasledovne:
300-tisíc eur: opravy miestnych komunikácií a parkovacích plôch
97-tisíc eur: opravy chodníkov
45-tisíc eur: čistenie kanalizačných vpustov a olejových lapolov
30-tisíc eur: údržba a opravy súčastí miestnych komunikácií (zábradlia, zvodidlá, liatinové a oceľové stĺpiky, zábrany…)
10-tisíc eur: bezbariérová úprava chodníkov
7-tisíc eur: údržba prístreškov mestskej autobusovej dopravy
33-tisíc eur: odvodnenie Mikulášskeho námestia
16 600 eur: havarijný fond
17-tisíc eur: dopravné štúdie
6600 eur: opravy cestnej svetelnej signalizácie
100-tisíc eur: údržba a oprava vodorovného a zvislého značenia
5-tisíc eur: prevádzka a servis parkovacích automatov
28-tisíc eur: nákup 5 kusov parkovacích automatov
16 600 eur: výbory mestských častí na riešenia požiadaviek občanov
16 600 eur: vypracovanie mostných listov

Na úpravy ďalších priestorov pre kontajnery pôjde 30-tisíc eur, približne rovnakú čiastku použije mesto na zmeny v organizácii dopravy prostredníctvom osadenia nových dopravných značiek a iných dopravných zariadení. Na dopĺňanie, úpravy a aktualizácie Mestského informačno-navigačného systému investuje samospráva 10-tisíc eur.

Podľa predpokladov trnavskej samosprávy by v roku 2011 malo pribudnúť na území mesta asi 60 nových parkovacích miest. V minulom roku to bolo približne 240, rok predtým tiež 60. Plocha opravených miestnych komunikácií má dosiahnuť 4600 m², čo je o 600 viac ako v predchádzajúcom roku. v roku 2009 opravili 3600 m² miestnych komunikácií.

Ulož ako PDF
Napísal 10. januára 2011 2:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Do dopravy investuje radnica ani nie polovicu peňazí spred dvoch rokov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.