reklama

Do dopravy investuje radnica ani nie polovicu peňazí spred dvoch rokov

Až o dva milióny eur menej vynaloží v roku 2011 trnavská radnica na dopravu v porovaní s predošlým rokom. Kým vlani išlo z mestského rozpočtu na riešenie dopravy takmer 5 miliónov eur, aktuálny rozpočet na tento rok počíta len so sumou 3 milióny eur.
Ešte zaujímavejšie vyzerá porovnanie s rokom 2009, kedy dosiahli celkové výdavky mesta Trnava na oblasť dopravy 6,8 milióna eur, z toho kapitálové výdavky predstavovali takmer 5,4 milióna eur.

Z celkového trojmiliónového balíka určeného na dopravu pôjde z rozpočtu na dotáciu Mestskej autobusovej dopravy a softwarové vybavenie pre výrobu cestovných lístkov takmer 970-tisíc eur.
Kým bežné výdavky na riešenie dopravných problémov mesta sa zvýšia v porovnaní s rokom 2010 približne o 130-tisíc na 725-tisíc eur, kapitálové výdavky majú klesnúť o 2,1 milióna na milión 300-tisíc eur.

Investičných akcií bude v porovnaní s rokom 2010 menej

V položke kapitálových výdavkov je najväčšou plánovanou dopravnou akciou roka rekonštrukcia Cukrovej ulice. Z rozpočtu na túto akciu použije mesto pol milióna eur. Stotisíc eur investuje radnica do už začatej rekonštrukcie Hraničnej ulice v Modranke, plánovaná oprava mosta na Mikovínyho ulici si vyžiada 83-tisíc eur.
Na financovanie prvej etapy výstavby cyklochodníka na Vansovej ulici, z plánovaných troch, v úseku od Hospodárskej ulice po križovatku Bottova-Moyzesova, je v rozpočte vyhradených 70-tisíc eur.
V roku 2011 mesto zafinancuje aj výstavbu chodníka v lokalite Pekné pole v hodnote 40-tisíc eur a úpravu verejného priestranstva Pútnická-Dedinská-Krasku v Modranke (15-tis. eur).

Stotisíc eur bude stáť plánované prebudovanie parkoviska a zmena organizácie dopravy v Kamennom mlyne. Päťdesiattisíc eur použije samospráva na rekonštrukcie povrchov parkovísk poškodených vplyvom času a erózie.
Na „nevyhnutné rekonštrukcie povrchov miestnych komunikácií a chodníkov na základe vyhodnotenia ich konštrukčne – technického stavu, kedy bežnou opravou a údržbou nie je možné zabezpečiť schodnosť chodníka a bezpečný pohyb peších“ je v rozpočte na tento rok určených 220-tisíc eur.

S použitím takmer 40-tisíc eur počíta rozpočet kapitálových výdavkov na projektovú dokumentáciu: v roku 2011 sa budú spracovávať projekty rekonštruckie Halenárskej ulice, dobudovanie komunikácie Pri kalvárii, prepojovacieho chodníka Vlárska-Tamaškovičova či opravy mostov na Mikovínyho ulici a pri Bernolákovej bráne a niekoľkých parkovísk.

Balík bežných výdavkov v hodnote 725-tisíc eur naplánovaný na rok 2011 rozdelí mesto nasledovne:
300-tisíc eur: opravy miestnych komunikácií a parkovacích plôch
97-tisíc eur: opravy chodníkov
45-tisíc eur: čistenie kanalizačných vpustov a olejových lapolov
30-tisíc eur: údržba a opravy súčastí miestnych komunikácií (zábradlia, zvodidlá, liatinové a oceľové stĺpiky, zábrany…)
10-tisíc eur: bezbariérová úprava chodníkov
7-tisíc eur: údržba prístreškov mestskej autobusovej dopravy
33-tisíc eur: odvodnenie Mikulášskeho námestia
16 600 eur: havarijný fond
17-tisíc eur: dopravné štúdie
6600 eur: opravy cestnej svetelnej signalizácie
100-tisíc eur: údržba a oprava vodorovného a zvislého značenia
5-tisíc eur: prevádzka a servis parkovacích automatov
28-tisíc eur: nákup 5 kusov parkovacích automatov
16 600 eur: výbory mestských častí na riešenia požiadaviek občanov
16 600 eur: vypracovanie mostných listov

Na úpravy ďalších priestorov pre kontajnery pôjde 30-tisíc eur, približne rovnakú čiastku použije mesto na zmeny v organizácii dopravy prostredníctvom osadenia nových dopravných značiek a iných dopravných zariadení. Na dopĺňanie, úpravy a aktualizácie Mestského informačno-navigačného systému investuje samospráva 10-tisíc eur.

Podľa predpokladov trnavskej samosprávy by v roku 2011 malo pribudnúť na území mesta asi 60 nových parkovacích miest. V minulom roku to bolo približne 240, rok predtým tiež 60. Plocha opravených miestnych komunikácií má dosiahnuť 4600 m², čo je o 600 viac ako v predchádzajúcom roku. v roku 2009 opravili 3600 m² miestnych komunikácií.

Ulož ako PDF
Napísal 10. januára 2011 2:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Do dopravy investuje radnica ani nie polovicu peňazí spred dvoch rokov”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.