reklama

Lesopark v Kamenáči zbavilo 50 dobrovoľníkov veľkého množstva odpadu

Päťdesiat dobrovoľníkov v sobotu 26. marca čistilo chránené územie Kamenného mlyna. Pravidelní návštevníci lokality za zadnými rybníkmi situáciu v tejto časti Kamenáča dobre poznajú.
Lesopark medzi potokom Parná a rybníkmi je aj napriek výrazným nerovnostiam prístupný autami. To z nepochopiteľných dôvodov využívajú niektorí psychicky narušení jedinci a vyvážajú sem bordel všetkého druhu.

„Našli sme tu skutočne všeličo – pneumatiky, káble, drôty, zbytky televízorov. Nerozumieme, prečo to ľudia vozia práve sem, nie je to normálne,“ zhoduje sa dvojica mladých ľudí v ochranných rukaviciach.

Dobrovoľníci po dvoch hodinách práce olemovali asi 500-metrový úsek prírodnej cestičky modrými vrecami  plnými odpadu. Desiatky plastových a sklených fliaš, plechoviek, káble, časti nábytku, balkónové dvere, pneumatiky… Toho, kto túto časť Kamenáča navštevuje, „úlovky“ ochrancov prírody ani neprekvapili.

„Komu napadne odviezť to práve sem? Nechápem,“ krútil hlavou jeden z dobrovoľníkov.

„Sme spokojní. Prišlo viac ľudí ako v minulosti, vyšlo nám počasie a podarilo sa nám to najpodstatnejšie – zbaviť Kamenný mlyn a okolie potoka Parná veľkého množstva odpadu,“ pozitívne zhodnotil už piate pokračovanie tradičného jarného upratovania organizátor Matej Lančarič.
Ruku k dielu priložili aj odsúdení z neďalekého ústavu pre výkon trestu v Hrnčiarovciach nad Parnou. „Strážni z ústavu sa o našej akcii dozvedeli z médií, dali dohromady približne dvadsať ľudí a prišli nám pomôcť. Sme im za to vďační,“ doplnil Lančarič.

Partia okolo aktivistu, organizátora a poslanca MZ v Trnave Mateja Lančariča usporiadala jarné čistenie už po piaty raz. V minulosti čistili od odpadkov najmä Park Janka Kráľa či okolie železničnej trate na Beethovenovej a Čajkovského ulici.
Mesto Trnava poskytlo dobrovoľníkov igelitové vrecia, spoločnosť .A.S.A. Trnava sa postarala o vývoz vyzbieraného odpadu tam, kam patrí – na skládku.

Čo všetko možno nájsť v lesoparku chráneného územia Kamenného mlyna? Pozrite si fotogalériu.

Ulož ako PDF
Napísal 27. marca 2011 11:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Lesopark v Kamenáči zbavilo 50 dobrovoľníkov veľkého množstva odpadu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.