reklama

Cenu Cyprián najlepšiemu mladému umelcovi odovzdá dnes v galérii premiérka Radičová

Jednému z devätnástich mladých umelcov pozvaných na tretí ročník bienále mladého výtvarného umenia Skúter, odovzdá dnes v priestoroch Galéria Jána Koniarka na základe rozhodnutia poroty najvyššie ocenenie – Cypriána – premiérka Iveta Radičová.

Vstup do Galérie J. Koniarka na Zelenom kríčku

Účasť na bienále je limitovaná vekom 35 rokov. Na výstave sa prezentujú mladí nádejní umelci zo Slovenska a Čiech. Podľa slov kurátora výstavy Vladimíra Beskida na „výstave sú zastúpené sú všetky médiá – od klasického obrazu a fotografie cez video až po inštalácie a objekty. Vystavené bude to najzaujímavejšie, čo v priebehu posledných dvoch rokov vzniklo“.

Vernisáže výstavy sa zúčastní aj poslanec NR SR Jozef Viskupič a trnavský šéf SDKÚ-DS Jozef Pobiecký.

Názov ceny odkazuje na dielo rodáka z Veľkých Kostolian pri Trnave, maliara Cypriána Majerníka (1909-1945).

Vernisáž začína o 18. hodine v Kopplovej vile na Zelenom kríčku, výstava potrvá do 5. júna 2011.


Ulož ako PDF
Napísal 7. apríla 2011 14:27. Článok je zaradený do rubriky: Kultúra. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.