reklama

Predstavitelia PSA zapožičali dnes v Trnave úradu vlády dva čistokrvné elektromobily

Predstavitelia automobilového koncernu PSA Peugeot Citroën odovzdali dnes pri príležitosti podpisu Memoranda o spolupráci v oblasti odborného vzdelávania a prípravy v stredných odborných školách medzi Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a PSA Peugeot Citroën Slovakia Úradu vlády Slovenskej republiky do užívania dva nové modely Peugeot iOn a Citroën C-Zero.

Kľúče od oboch vozidiel si z rúk prezidenta koncernu PSA Phillipe Varina prevzala slovenská premiérka Iveta Radičová. Jazdu elektrickým Peugeotom si aj sama vyskúšala.
Je to úžasné auto, vôbec ho nepočuť.  Jazda s ním je veľmi citlivá,“ vyjadrila sa po absolvovaní krátkej jazdy v areáli automobilky.

Jazda I. Radičovej na elektrickom Peugeote iOn
[jwplayer mediaid=“10739″]

Ide o 100% elektricky poháňané vozidlá s nulovými emisiami a maximálnym dojazdom 150 kilometrov. Elektromotor s maximálnym výkonom 35 kW (47 koní) poháňaný líthium-iónovými batériami dokáže v týchto 3,5 metra dlhých vozidlách vyvinúť maximálnu rýchlosť 130 km/h.

Kompletné nabitie batérie pri použití klasickej domácej zásuvky si vyžaduje 6 hodín. Rýchle nabíjanie na špeciálnej prípojke umožňuje nabitie na 50 % za iba 15 minút alebo na 80 % za 30 minút. Podľa štatistík až 90 percent vodičov prejde za deň menej ako 60 kilometrov.

Masívnemu nakupovaniu zo strany bežných vodičov však na Slovensku bude zrejme brániť vysoká cena, ktorá presiahne 30-tisíc eur. Priemerné prevádzkové náklady odhaduje výrobca v rozsahu od 1,50 do 2 eur na 100 km.

Fotogaléria:Ulož ako PDF
Napísal 11. apríla 2011 18:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.