reklama

V Trnave oddnes jazdí 19 nových ekologických autobusov

Za dôležitý medzník v histórii SAD Trnava, a.s., možno považovať 14. apríl 2011. Práve dnes prevádzkovateľ autobusovej dopravy uviedol do užívania 19 bezbariérových autobusov Iveco na stlačený zemný plyn (CNG). Súčasťou spustenia prevádzky moderných autobusov bolo aj otvorenie modernej plničky CNG na Trstínskej ceste.

„Dnešným dňom prinášame výrazné zlepšenie ekológie a novú kvalitu dopravy pre mesto Trnava. Verím, že cestujúci si budú nové autobusy pochvaľovať. Chcem poďakovať všetkým, ktorí sa v priebehu trojročných príprav na úspešnej realizácii projektu podieľali,“ uviedol predseda dozornej rady SAD Trnava Ladislav Jakubec.

Moderné nízkopodlažné autobusy produkujú až o 95 percent menej škodlivín ako doteraz používané staršie modely

Najstaršie autobusy, ktoré doteraz slúžili pri prevádzkovaní MHD v meste budú vyradené a ekologicky zlikvidované. Okrem devätnástich autobusov na CNG bude SAD využívať aj pätnásť dieselových vozidiel mladších ako päť rokov.

„Mestská autobusová doprava v meste bude oddnes najmodernejšia a vysoko ekologická. Želám spoločnosti SAD Trnava, aby autobusy jazdili spoľahlivo a k spokojnosti všetkých Trnavčanov,“ vyhlásil primátor mesta Vladimír Butko.
Symbolický kľúč od nových autobusov odovzdal primátorovi šéf spoločnosti Auto-Impex Bratislava Július Hron. Práve Auto-Impex sa stal víťazom medzinárodného tendra na dodávku nových autobusov. Celková hodnota projektu predstavuje 6,3 miliónov eur bez DPH.

SAD Trnava získala na financovanie projektu Ekologická MHD v Trnave nenávratný finančný príspevok z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Životné prostredie vo výške 95 percent celkových nákladov.
Výrazný podiel na realizácii projektu má aj samotné mesto Trnava, ktoré podpísalo s SAD dlhoročnú zmluvu o prevádzkovaní mestskej autobusovej dopravy. Vďaka tomu bola splnená jedna zo základných podmienok pre získanie nenávratného príspevku zo zdrojov EÚ.

Plynofikácia autobusov prispeje k zníženiu produkcie škodlivých emisií až o 95% v porovnaní so súčasnými vozidlami.

Ďalšiu významnú zmenu v prevádzke mestskej autobusovej dopravy plánujú zrealizovať mesto Trnava a SAD v letných mesiacoch, kedy by malo dôjsť k zavedeniu projektu optimalizácie MAD do praxe.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 14. apríla 2011 13:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “V Trnave oddnes jazdí 19 nových ekologických autobusov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.