reklama

Staré autobusy MHD v Trnave vymení SAD za devätnásť nových na plyn

Devätnásť autobusov na stlačený zemný plyn zakúpi do piatich mesiacov Slovenská autobusová doprava (SAD), a.s., Trnava. Dodávateľom autobusov bude spoločnosť Auto Impex, ktorá sa stala víťazom verejnej obchodnej súťaže, ktorú vypísala trnavská SAD ešte v apríli.

Ilustračné foto: SAD Trnava

Nákup autobusov v objeme 6,05 milióna eur s DPH bude financovaný z vlastných zdrojov autobusovej spoločnosti a európskych prostriedkov cez Operačný program Životné prostredie. SAD Trnava oznámila podmienky tendra vo Vestníku verejného obstarávania a Úradnom vestníku Európskej únie.

Štrnásť autobusov bude mať dĺžku do 12,5 metra a päť autobusov do 10,5 metra. „Nové autobusy nahradia staršie pri prevádzke mestskej hromadnej dopravy v meste Trnava. Predpokladáme, že za rok nové autobusy najazdia asi 700-tisíc kilometrov a prepravia viac než 3 milióny cestujúcich. Staré autobusy budú vyradené a zošrotované. Plynofikácia autobusov prispeje k zníženiu produkcie škodlivých emisií o 95 % v porovnaní so súčasnými vozidlami, čím SAD Trnava prispeje k ochrane ovzdušia v meste,“ uviedla spoločnosť na svojej webovej stránke.

SAD Trnava, a.s., má základné imanie 10,4 milióna eur. Prevádzkuje celkom 295 autobusov, z ktorých je prevažná časť zaradená v pravidelnej doprave všetkých druhov. V spoločnosti pracuje 480 zamestnancov, z čoho je 379 vodičov, 25 ostatných robotníkov a 76 technicko – hospodárskych pracovníkov. Trnavská SAD vykonáva aj mestskú dopravu na 28 linkách v Trnave, 11 v Piešťanoch a po troch linkách v Senici a Hlohovci. Od začiatku tohto roka prevádzkuje aj mestskú dopravu v českom Přerove na ôsmich linkách.

Ulož ako PDF
Napísal 23. augusta 2010 15:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Staré autobusy MHD v Trnave vymení SAD za devätnásť nových na plyn”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.