reklama

V rámci Dňa narcisov pomáha trnavskej pobočke Ligy proti rakovine 200 dobrovoľníkov

Už po pätnásty raz sa rozbehli do slovenských ulíc tisíce dobrovoľníkov. Ich cieľom je vyzbierať finančné prostriedky pre charitatívnu organizáciu Liga proti rakovine (LPR) v rámci projektu Deň narcisov.

„V Trnave a okolí je do projektu zapojených približne 200 ľudí. Sú medzi nimi dobrovoľníci z radov študentov, skautov a ďalších organizácií,“ informovala nás Mária Valentová z trnavskej pobočky Ligy proti rakovine. Hlavný stan Dňa narcisov 2011 nájdete v centre mesta na Trojičnom námestí.
„Je nám trošku zima, ale vydržíme, pretože Trnavčania sa veľmi ochotne zapájajú a prispevajú na aktivity, ktoré vyvíja Liga proti rakovine,“ pochvaľuje si M. Valentová.

Hlavné pôsobisko trnavskej pobočky LPR na Trojičnom námestí bude dnes prístupné až do večerných hodín

Dobrovoľníkov s originálne označenými papierovými pokladničkami a očíslovanými odznakmi môžete stretnúť prakticky na celom území mesta. Aj za symbolický finančný príspevok vám poďakujú a za odmenu pripnú na oblečenie žltý narcis.

Trnavská pobočka LPR vlani vyzbierala v rámci Dňa narcisov viac ako 15-tisíc eur. Organizátorov celoslovenskej charitatívnej zbierky teší, že aj napriek ťažkej ekonomickej situácii ľudia prejavujú stále väčšiu ochotu pomôcť.
Vyzbieranú suma každým rokom stúpa. Veľmi nás to teší najmä za ľudí, ktorým tieto peniažky pomáhajú,“ zdôrazňuje.

Žltý narcis, symbol nádeje

Financie vyzbierané v Deň narcisov prerozdeľuje LPR späť do projektov, na ktoré prichádzajú žiadosti zo všetkých regiónov Slovenska. Generálna rada LPR rozhoduje o prerozdelení výťažku vo viacerých oblastiach, ako sú  starostlivosť o onkologických pacientov a služby pre zlepšenie kvality ich života i života ich najbližších, výchova, informovanosť a prevencia zameriavajúca sa  nie len na pacientov, ale na širokú verejnosť a najmä na mládež, prenos výsledkov klinického a základného výskumu do diagnostiky, liečby a rehabilitácie onkologických pacientov.

Všetky vyzbierané peniaze teda LPR SR vracia do spoločnosti a do vlastných projektov, ktorými priamo poskytuje služby a pomáha tým, ktorí bojujú s rakovinou.

Ďalšie fotografie:

Ulož ako PDF
Napísal 15. apríla 2011 14:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.